Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Krenula danas psenica i kod nas da se kosi, radio malo uslugu, radio se ns40 za sada 4t/ha vlaga 12-13%
 
Kod nas veći problem stvara poponac,kojeg ima odjednom ko nikada do sad...
Čak je jedan zmaj prošao sa odkinutim lančanicima na uvodnom grlu...
Kod mene ima i jednog i drugog, uopste u celom ataru. Nikad nije bilo da prodje kroz zito (a isto je bilo i u ječmu) ali takodje zito nije bilo tako retko. Sutra bi trebalo da radimo zito. Ne ocekujem mnogo vise od 2200kg po jutru, moze samo manje da bude ali prezivecemo, nemam da placam arendu, ako je za utehu. Kad bude uradjeno bas cu napisati koliki je bio prinos.
Euklida je u pitanju.
 
3050df4253962af2a0cab38d14128a61.jpg

Samo je na oko obecavala , prinos jusa 2700kg po kj, sorta Anapurna, njive koje su izgledale katastrofa dale 2600kg po kj. Jos ima puno da se kosi ali po svemu sudeci sto bi rekao Pantic u Tesnoj kozi “Nularica”


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas kosen kws modern koji se posteno beleo od leme ( samo mi tu sortu napalo)

100 map-a baceno , 250kg/kj an-a

Prskano samo insekticidom i herbicidom

33m/kj jus hl 75

Falilo jesenjih i prolecnih kisa ,sklop mi se nije svidjao nisam ni hteo vise da ulazem.





Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Opšti utisak za ovih par dana žetve, katastrofa! Puno prljave pšenice, a prinosi od 1000 kg po jutru pa na više. Najčešći prinosi su oko 2,5 tone... Našu još nismo zakosili...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Katastrofa i kod mene. Anapurna 26-27m/kj, hl 71, sreća pa nije zaraženo zrno pa je otišlo u stočno. Rodjak ima sofru sa 75hl ali je toliko zaraženo zrno da je jedva i u stočno otišlo. Dok recimo komšija ima Katarinu koja ima odlične karakteristike ali džaba kad nema kg! Avenue mi je malo bolji ali i to je bedno.... Uzdam se još u Solehio i Modern... Ali generalno-pušiona. Džaba što je niklo jesenas skoro kao u normalnim godinama kada je prolećna suša učinila svoje.
 
Modern, dobacio do 3280kg/kj, 79,12 hektolitar, vlaga 12,1%, proteini 15,44.....

Usput sretoh naseg cenjenog kolezu mucobieno na istom predajnom mestu....ne pita ga kad planira da ore u svoj onoj zurbi, da mu dodjem u ispomoc sa crvenkom u kobinaciji sa onim zelenim oracem iza?
 
Poslednja izmena:
Ja juče uradio moju Zvezdanu. Sejana 12.11. Nikla posle snega. Ovo su podaci za površinu od 2,5 ha. 600 kg semenske robe, 825 kg uree iz dva puta (setva i prihrana jedna), prskana 2x (korov, bolest i insekti- Biathlon i Furore,Opus Team, Fastac i Dash - i u cvetanju klas- bolest i insekti-Duett i Fastac). Hektolitar 77; vlaga 12,5 i primese 2,5. Silos gde predajem nema još aparaturu za merenje proteina, glutena i ostalog (katastrofa). Kao da taj uređaj košta mnogo para. Izmerena količina bez ikakvih odbitaka je 14980 kg. Kakva je godina ja sam prezadovoljan. Samo mi je žao što nije moglo u proleće da se uzore šarovina i da se lepo spremi. Moralo je tanjiranje koje baš i nije zatrpalo dobro šarovinu i nije bilo sitne zemlje, pa nije moglo sejalicom s lulama, već je radio rasipač pa posle šta je zatrpala drljača to je i niklo. Ostatak je bio po površini i pojele ga ptice i miševi. Ali uradilo se kako je moglo i kad sagledam njenu celu vegetaciju ja sam zadovoljan. Sad samo čekamo cenu.
 
Zetva zavrsena, Solehio i Euklid koji su radjeni na kraju prijatno su nas iznenadili....Solehio je dao 3790kg/kj, proteini 14,9, hektolitar 79.6, primese 3,5 Vlaga 12,13%...Euklid jos bolji i prebacio je 4t/kj za celih 10kg... 80 hektolitar, 15,9 proteini, primesa 4,1 vlaga 12,65%....

Sve u svemu jedna sarolika slika sa prinosima od zali boze, pa skoro kao u dobroj godini....
 
Poslednja izmena:
I ja zavrsio zetvu prosek 2700 kg/kj. Solehio na oko dosta vise obecavao ali nije se proslavio. Zafir oko 3t/kj. Na slikama je solehio. Hl 76,vlaga 12,3,primese 3
66d96a479e83a003c48393d20e1803ea.jpg
e73c4188b0bd43209452471d344d0d76.jpg
4682ae905a8d1959fc4710cecac4b5be.jpg


Послато са 5015D помоћу Тапатока9
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh