Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ево и наше мученице...

Софру
pt7gj.jpg

rmmh5h.jpg


Солехио/Медерн (огелдна парцела сејано пола њеиве једне пола друге)
 
Prošle godine čovek kojem kosimo uslužno imao bombaški prinos Sofrua bez ulaska prskalice u parcelu.Bilo jadno,bedno,žuto,bolesno a nacurilo da ne veruješ.Sada pratim jednu njegovu parcelu gde je pšenica katastrofa kako izgleda jadno,bedno i retko pa ćemo videti.
 
Taj Sofru je jako osetljiv na bolesti.U godini kada nije bilo nešto puno bolesti njega je baš napao fuzarijum.On može da ide samo sa adekvatnom zaštitom.
 
Ми смо прошле године радили једну заштиту фалкон+секатор и то је то било за њега...ни грама болести није имао...док смо еуклид радили са два третмана и оболео је био само тако....ту једноставно нема више правила, добили смо заражена семена а све ради што веће потрошње...данас хемијске куће држе и семенске, што би радили на своју штету...кад могу на нашу....
 
Prošle godine čovek kojem kosimo uslužno imao bombaški prinos Sofrua bez ulaska prskalice u parcelu.Bilo jadno,bedno,žuto,bolesno a nacurilo da ne veruješ.Sada pratim jednu njegovu parcelu gde je pšenica katastrofa kako izgleda jadno,bedno i retko pa ćemo videti.

Prosle godine imao sam Sofru njihovo seme, nije bio ni za onu stvar,a o kvalitetu da ne pricam,najlosiji,dok je u tabli pored sofru bio solehio to je psenica za cistu 10-tku.

- - - - - - - - - -

Takav je I sosthene. U prolece nikakav, mali. Ali u zetvi daje dobre prinose.

Prosle godine sam prvi put posejao Sosthene,sad izgleda mali i zutkas je.
 
Ja sam imao Sofru na jednoj parceli pretprošle godine i išao sa jednom zaštitom Falkon+Sekator i rekoh ajde da ga ne prskam od fuzarijuma,a on oboleo katasrofa.Na nekim drugim sortama uopšte nije bilo problema a godina je bila dobra nije bilo puno uslova za bolesti.Taj Sofru sam i sejao s ciljem da ga ostavim za sledeću godinu za seme ali kad sam video šta se desilo odmah sam ga izbacio.
 
Najavljuju zahladjenje a ti oćeš da prskaš herbicidom...?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh