Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gledam slike vasih psenica i sve mi vise pada na pamet da ja moje istanjiram.
Mi smo od 25. februara do danas dobili maximalno 15 l kise ukupno.
Jad zivi......

Ovde su verovatno postavljene najbolje.
Velika većina lošije izgleda, za utehu:

slike.php
[/URL] [/IMG]
 
Psenice su lose, nedostatak padavina se primeti, ima na pojedinim delovima atara prema Basaidu od dole zute....
Generalno secam se prosle godine, gde mi nismo dobili kisu do 13 maja, a ostatak Vojvodine koji je dobio krajem aprila i pocetkom maja imao je prinose oko 4-5t ko kj, a mi od 3-4t po kj....
Tako da opet nas ceka umanjen prinos od ostatka koji sad dobio padavine...
 
ja sam je prosle godine sejao i prezadovoljan sam bio s njom, klasa jecam klasa i onaaa a jos sto niska za kombajn milina.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Lako je kada kiša padne. Bogu hvala na tome. Ovo na severu je bas muka. A opet ako kiša ne padne sta uopste sejati. Vecina psenica je na suncokretistu.
 
Kod vas barem ide kukuruz lepo, ili soja ili secerna repa kod nas nista od toga,samo suncokret i to opet slabo rodi.

Ja cu ovu losu parcelu presejavati,samo sad razmisljam da`li cu ici direkt sa sejalicom u nju i posle total da prskam,ili gruber malo da grebem pa da udjem nakon par dana sa sejalicom.Videcu od nedelje neki dan.
 
Kolege jedno pitanje imam.

Zasto psenica i sad nakon kise nema tu tamnu boju zelenu koja bi trebala da ima,neko svetlo zelenkasta , prihranjena je pre ovih kisa druga prihrana je radjena sa Kan 150kg po jutru a krajem februara An
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh