Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo pitanje može i mnogima u Vojvodini takođe da se postavi što se agrotehnike tiče.
 
Hoce li psenica smrznuti ona koja je u zemlji i pustila klicu,na ove minuse koji su pred nama -5 stepeni..
 
Zanimljivo pitanje,moze da rodi a i nemora!Kakva ti je njiva lepa kao u Vojvodini ili smoLnica,bacio osnovno djubrivo ili nisi,radices 3 zastite i regulator rasta ili ces da to preskocis kao nepotreban trosak? :ppozdrav:
Kod mene se psenica radi na sledeci nacin : rasturim seme rasipacem,pa onda zatanjiram olt nosenom tanjiracom 20 diska i onda se ceka vrsa i dobar rod.... salu na stranu

Prosle godine je na vecim parcelama isla direktna setva,manje parcele oranje,dakle 200kg map ,semenska psenica,200kg uree,200kg san ili an,dve zastite fungicidom,dve insekticidom,regulator rasta,zastita od korova,suma sumaru 80 000din ulaganja po ha,tako sejem i na ekstra zemlji i na losijoj,,kada ide stajnjak u agrotehnici se nista ne menja,dakle on je samo plus...



Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Kako trenutno stoje stvari ocekivanja na takvo ulaganje su takva da ces sigurno biti u minusu.
Nemoj me nista pogresno shvatiti ali sta je tu je!
Iz istog razoga i pitam sta se moze ocekivati od psenice posejana u ovom trenutku,.... moje misljenje je takodje da bolje posejati neeku prolecnu kulturu i ocekivati neki prinos ,nego rizikovati sad sa psenicom

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Slabo tih sorti ima kod nas a uglavnom se seju jare sorte ječma dok pšenice ne.Ove koje još nisu nikle mogu komotno u grupu jarih.
 
I ja imam pitanje za sve vas. Hoćeli ovi mrazevi oštetiti tek klijalu pšenicu (klica oko 5-6mm) u zemlji? Vidim najavu da od nedelje temp idu u plus, bez jutarnjih mrazeva sa dosta sunca i dnevne temp 10-13C.
 
Iz istog razoga i pitam sta se moze ocekivati od psenice posejana u ovom trenutku,.... moje misljenje je takodje da bolje posejati neeku prolecnu kulturu i ocekivati neki prinos ,nego rizikovati sad sa psenicom

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока

Petre jako zavisi kakva će biti zima, sad bi joj godila blaga zima sa dosta dana u plusu da bi mogla da nikne i bar tri lista da uhvati, od bokorenja će biti šta će biti (više neće biti nego što će biti) i normalno da bude još padavina.Čudna je to trava.
 
Danas sam zavrsio oranje pa gledajuci po ataru, mogu reci da ni jednu psenicu nisam video da je nikla u 5 i 6 duz prema DTD-u. Video sam jednu moju parcelu od 1.5 kj posejanu 18.Oktobra, ni jedno jedino zrno nije niklo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh