Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zastitari,nagadjaju da li je fuzarioza,septorioza... ne znaju da li da se prska ili ne
 
Nisam bio da vidim psenice odavno, ali nakon ovoliko kise mene je strah da ce probiti rdja na ranim sortama prskanim pre skoro mesec dana. Na ovim kasnijim prskanim pre 10tak dana se nadam da nece ali ko zna
 
Ja sam licno,odradio 2 tretmana i to na vreme. Najvise je stradao Solehio,Basmati je kasnije klasao i skoro da nema problema. Simonida,kod jednog proizvodjaca na tabli od 200ha nema ni trunke na klasu,zdrav klas ko dren,a greindor mu je isti kao i ovaj moj Solehio
 
Sve zavisi kad su isklasale psenice moze biti i ta sa osijama i ove bez.

Sta je bilo do nas sve smo odradili kako treba, sada je prepustena samoj sebi.
 
Juče sam baš išao u obilazak i zagledao.Dobile su sve ali brkate najviše.Komšija je prskao njegovu u nedelju baš pred kišu i dobila je lepo a brkata je sorta,ne znam koja baš tačno.Drugar ima preko puta Ilico koji je dobio samo prvi tretman Falconom i on ima zarazu.Klas je u fazi nalivanja a koliko će naliti i šta će biti do voštanog stanja nemam pojma.
 
Juče sam baš išao u obilazak i zagledao.Dobile su sve ali brkate najviše.Komšija je prskao njegovu u nedelju baš pred kišu i dobila je lepo a brkata je sorta,ne znam koja baš tačno.Drugar ima preko puta Ilico koji je dobio samo prvi tretman Falconom i on ima zarazu.Klas je u fazi nalivanja a koliko će naliti i šta će biti do voštanog stanja nemam pojma.
Da li je to mozda zato sto na brkovima zadrzavaju duze vlagu i rosu od ovih koje nisu brkate ili mislite da su neznije sorte?

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Da li ima i sofru, cini mi se najzahvalnija sorta , nju i lema izbjegava kao da je "otrovna".
 
Nisam prskao drugi put uopste.Sta joj bude nek joj je.Nervira me sto ona lepo izgleda i kad je poprskam dobije fleke i razne gluposti.
Videcemo jesam li u pravu i hocu li ustedeti na hemiji i gazenju 7% ili ce umanjenje prinosa biti vece od toga.
Za sada nikakve razlike nema izmedju mojih i komsijskih prskanih.
 
Ja prskam obavezno zadnjih 6 7 godina. Najveca korist od prskanja je bila pre par godina kada je bio masovni napad rdje. Ostalih godina nije bilo neke razlike izmedju prskanih i neprskanih zita. Medjutim, prskanje je od velike koristi ako je zito poleglo. Dva puta sam imao zito koje je poleglo skoro 80% a prinos je bio preko 7 tona po hektaru. Ranijih godina, polegla zita nisu dobacivala preko 3 tone po hektaru.
 
Poslednja izmena:
KWS Solehio!
Nije uradjen ni jedan tretman pa sta mu bog da...

60351607-2156692421119787-696290812308226048-n.jpg


 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh