Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juce zavrsena zetva. Sostin najlosiji, bolest odradila svoje. Montekristo ce biti jos u mojim njivama a Basmati za sada najbolji.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Juče radili uslužno, hektolitar 57...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
98436f580167121ce557ee94372c4747.jpg

Slika za pred sam kraj zetve, stigli smo skoro na cilj.138 kj prosek 2600 kg po kj. Od sorti smo imali Ingenio, mojson,solehio, falado, zefir, modern, apache, nikol, viriato, airbus i anapurnu. Najvise smo kosili 3600kg po kj naj manje 2000kg po kj. Zakljucka nekog pametnog nema. Jer sa jednom zastitom i to fungicidom, bez herbicida,u Elemiru i Kumanu Anapurna dala 3500 dok u Zr sa 3 tretmana nije presla 2700 po kj. Solehio koji je toliko po slami obecavao dao 2400 i neverovatno mali ht samo 65. Ostacu veran Anapurni i Ingeniu, Zefir cinimi se da ima potencijal. Sofru ili Solehio u dilemi sam jos.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas pokosena , na oko najgora njiva, koja je bila bukvalno cela bela od leme.Mislio sam da necw biti ni 20m/kj

Pokazalo se da oko vara, 35m/kj

Kws modern.
ba8e0a0edb34112c686099e05a2b4947.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Zavrsena zetva i kod nas- prinos za ponos oko 2t/kj .Bolest kako kazu uradila svoje sorta euklid sve ... samo nas cena moze izvuci. Nisu se ni drugi nesto proslavili u selu.
 
Aca97 jel ovo na slici Modern? Kad sam video sliku mislio sam da ima veći prinos od onoga što si napisao. Kako ti se čini Modern? Jel otporan na bolesti i jel mora da se radi regulatorom?

Jeste Modern je, meni je odlican ovo mi je druga godina sa njim, nastavljam i dalje raditi sa njim. Uvek je najnizi, regulatorom nisam radio mislim da nema potrebe, ove god mi je on najprinosniji.
Izvinjavam se sto nisam ranije mogao da odgovorim :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Inace je zetva i kod mene gotova pre nedelju dana, nikako da stignem da okacim koju fotku. Prosecan prinos 4t/ha hl od 73 do 77hl vlaga 12-14% Kakva je godina bila, opet nije lose na kraju.


shell station near me
arvest near me
 
Kod mene gotova žetva jare pšenice, prinos oko 2500-3000kg na jutro, al hektolitar 68-70,slabo,odlično je izgledala, falilo je dana da još nalije zrno...... Od ozime je hektolitar bio 74-76.....to je još ok na ovu godinu.... Nema tu sreće.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh