Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Suša,mraz i vetar su glavni uzrok ovih pojava na pšenicama reče naš zaštitar.
 
Ja sam pre 2nedelje radio sa ekobusterom 2 +ekovital bez padavine i vide se neke razlike,a sad mozes bacati ureu ali da padne kisa posle ako ne padne dzabe sve.
 
Dzaba bacate pare za prskanje. Samo je kisa moze spasti

- - - - - - - - - -

2rpfk49.jpg
[/IMG]
24chcuf.jpg
[/IMG]
jj1d2g.png
[/IMG]

- - - - - - - - - -

Ovo su parcele u delu atara gde je kisa padala kad god je trebalo i vlage ima sasvim kako treba i eto pokazatelj da nema ni zutila a ni bolesti kako ovi promoteri vec provaljuju. Nisam uslikao ostale psenice u drugim atarima gde je nedostatak vlage e tu ima svega sto ste i sami pisali, pa zakljucite sami dal su bolesti ili se muci zedna a jos je i vetar ludi poliva svaki dan. Inace sve psenice danas dobile drugu prihranu Kan-a
 
Ja ne bi cekao kisu jer mi bas to lose izgleda... msm da cu sutra krenuti sa prvom zastitom. Psenice koje su kasnije nikle kod nas jos se lepo drze ali mi koji smo ranije sejali bas su pozutele i dosta rdje ima po listovima.
 
Kod nas je psenica jos uvek pod stresom(sto zbog suse,sto zbog hladnih noci) prskanje tek posle kise i to ako padne uopste.
 
Vidim zute se pomalo vrhovi, u prolazu sam prilikom setve suncokreta i kod mene na Avenue primetio. Ne znam kakvo je stanje na drugim njivama gde uz Avenue imam i druge sorte, a bas sam se zamislio sta moze biti a vidim kasnije u temi jos neko od forumasa izbacivao slike sa slicnim simptomima pa pretpostavljam da moze biti od suse. Ne deluje mi da je bilo uslova za bolesti. Ne obilazim dok ne padne dobra kisa, pa ce se pokazati kakvo je stanje.
 
A ima i tema o vremenskim prilikama pa vecina tamo pise. Izvinjavam se za :off_topic:

A vezano za temu, psenice odmah sveze izgledaju nakon jucerasnjih 4l infuzije, i rastopila se prva prihrana, koliko je tu azota ostalo jbm li ga. Ali ubrzo ce druga prihrana pa kako mu Bog da.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh