Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Krecem u prvu prihranu od 10 do 15 februara ako vreme dozvoli sa Ureom u kolicini od 110kg po jutru na Ingenio i 130kg po jutru na Sofru.
U drugoj prihrani ce dobiti oko 140 kg Amo sulfana po jutru.Od mene toliko.:cvetic::kisa:

- - - - - - - - - -

A zita su ovakva
29mrclx.jpg
 
Ja radim godinama 110kg uree i posle 130-150kg An-a
Postigao sam izvanredne rezultate od kad tako radim. Matijevic i Mk su zavrsili prvu prihranu,a ne verujem bas da oni rade napamet,ipak iza njih stoji tim agronoma i zastitara.
 
Ja radim godinama 110kg uree i posle 130-150kg An-a
Postigao sam izvanredne rezultate od kad tako radim. Matijevic i Mk su zavrsili prvu prihranu,a ne verujem bas da oni rade napamet,ipak iza njih stoji tim agronoma i zastitara.

Stvar po meni sa ureom sada je sledeca. Dok ona bude pristupacna biljkama na kojoj dubini ce to biti, da li ovako slabo razvijeni korencici psenica uopste mogu da dohvati taj Azot? Sto se tice Matijevica i Mk oni ce mozda i tri puta djubriti. Treba to pratiti. Inace psenica radi i na 2'C ali jako jako sporo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stvar po meni sa ureom sada je sledeca. Dok ona bude pristupacna biljkama na kojoj dubini ce to biti, da li ovako slabo razvijeni korencici psenica uopste mogu da dohvati taj Azot? Sto se tice Matijevica i Mk oni ce mozda i tri puta djubriti. Treba to pratiti. Inace psenica radi i na 2'C ali jako jako sporo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Urea se najsporije spusta,sto se tice azotnih djubriva,a sto se korena tice,pre neki dan sam bio na jednoj parceli i vidim zrno na povrsini,krenem da ga uzmem kad ono koren ispod njega 5cm,cudo je psenica
 
Kolega Lord njih treba odavno neko drugi da prati, a što se tiče agronoma u takvim firmama u većini slučajeva ništa se nepitaju.
 
Kolega Lord njih treba odavno neko drugi da prati, a što se tiče agronoma u takvim firmama u većini slučajeva ništa se nepitaju.

To oko pracenja si vise nego u pravu ali ovo oko agronoma to bas i nije tako jer znam agronoma upravnika za imanje Zlatica kod Lazareva. (Matijevic agrar) Dosta on odlucuje sta i kako se radi. Zemlja se svake godine analizira u Pss laboratoriji, rade po preporuci. Rade mnogo sa Bayerom, mada verovatno oko zastite tu je vec sigurno druga prica na nivou kompanije. No nije me bas briga mnogo za njih , jer zbog takvih kompanija nama ide ovako kako nam ide u poljoprivredi. Pojavljuju se na licitacijama za drzavnu zemlju, jesu uvek za dogovor ali uvek im je malo.Prava prece preko stoke,pravo prece preko infrastrukture.I malo im. Ma more....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh