Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
65012571_2331752070412916_3766857911125409792_n.jpg

Moison, 3 zastite od bolesti, dal ce se isplatit, vidjet cemo
 
Danas obilazio psenice,sa puta izgleda ok,veliki klasovi,a kad se istresu ima po 10 zrna i to najvise ucmalih koja ce da se pisu kao lom. Jecam pivski ce poceti za vikend i deluje da ce roditi dosta bolje nego psenica.
 
Ljudi ne znate vi da radite zemlju,kod nas ima jedan sto djubri sa 200-300kg uree,prskalica ne ulazi u njivu,a i ove godine sa ns40s ima vrhunsko zito,najverovatnije opet rekordan prinos

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Danas obilazio psenice,sa puta izgleda ok,veliki klasovi,a kad se istresu ima po 10 zrna i to najvise ucmalih koja ce da se pisu kao lom. Jecam pivski ce poceti za vikend i deluje da ce roditi dosta bolje nego psenica.

Pšenica počela dobijati neku crnu boju, mjestimično..... Neidem gledati, samo s puta.....

Prije je ječam imao cjenu, njega sijao, to je bio posao, nisam ulazio prskalicom, pa cjena dosta pala oko 11-12din i pređem na više pšenice i sada ovo....... Uzas, opet neće biti cjena jer će sve otići u treću kategoriju.....
 
Ja prekosutra krecem da skidam LG Anenue,videcemo sta ce reci prinos...

Rodjak iz Arada (Rumunija), skinuoo je danas Avenu, oko 8t/ha. Nikla mu je preko zime.

- - - - - - - - - -

Ti nesiju onda pšenicu, barem ne kod nas, idu na uljanu repicu, repu......

I repica ih je izdala ove godine, repa je isto izdala prosle godine. Jednostavno nema leba u poljoprivredi.

Poljoprivreda je postala profitabilna samo oni koji peru pare preko nje.
 
Kod kolege juce radjen jecam 3.5 t po kj,vlaga 14. Mi bi danas popodne trebali da uradimo nonius , delovao juce da je vreme.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moja je nikla na vreme,tjst bila je navodnjavana,deluje na oko OK,e sad za prinos nisam siguran,ako bude 4t po kj bice odlicno.
 
Hahahaha ko ga ti zajebavas?

Kad uđete u eu, ponovno se sjeti svog posta što si napisao, pa onda pričaj...... Potrefi i nas koja godina, ali...... Osobno neživim od poljoprivrede, imam drugi posao, pa što od nje zaradim, sve uložim nazad, da kupim koji stroj ili zemlju, da živim od nje, nebi kupio ništa, nebi ni raonike na plugu mogao nove kupiti, a ne nešto drugo......a opet, volimo to raditi, i zato smo tu.....
 
Za vikend ću pregledati i videti u kakvom je stanju. Od toga zavisi kad ću u žetvu. Mada msl da posle ovih 32-35C da je jedno 85% sasvim zrelo, a ovih ostalih 15% će biti za koji dan. O prinosu ne bih sad nikakve prognoze da dajem. Jedino što mi je otac rekao da je ovogodišnja jako bolja od prošlogodišnje. Videćemo kad uđe kombajn i kad kamion pređe vagu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh