Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imao sam i ja takvog sranja samo meni račna počela da krlja,samo je spirala pri kraju bila već savijena ,ito na povratnoj masi.
 
Za osigurac tih transpotnih lanca,tj spojka kao,ja koristim sraf sa duplom maticom,bas da se to ne bi desilo,i proveravam stanje srafa pred svaku sezonu jer se trosi.Desavalo mi se 2 puta ista stvar pre 7-8 godina,te rascepke male kao osiguraci ne valjaju uopste.
Inace,kako kvacilo povratne mase nije proradilo ?,ono kad krene da lupa to se cuje na km.Ta kvacila je dovoljno rukom jace stegnuti(ko je malo jaci xd) i uopste nije potrebno vise,bar ja tako radim kod mene,bas ako proradi kad ga jace poteram u zetvi od mase ,onda uzmem pa 2 kruga kljucem stegnem,a inace nije potrebno uglavnom.Prvi put kad mi se raskacio lanac povratne mase nije ni meni kvacilo proradilo jer je bilo pretegnuto i verovatno zapeklo,i ne da je unistio lanac,nego ga je toliko zguzvao u tom elevatoru,da se i lim okolo delimicno naduvao,ceo dan smo cupali lanac napolje,uzasan kvar i gubitak vremena zbog obicnog jeb.. kvacila i naravno spojke na lancu...
 
Za osigurac tih transpotnih lanca,tj spojka kao,ja koristim sraf sa duplom maticom,bas da se to ne bi desilo,i proveravam stanje srafa pred svaku sezonu jer se trosi.Desavalo mi se 2 puta ista stvar pre 7-8 godina,te rascepke male kao osiguraci ne valjaju uopste.
Inace,kako kvacilo povratne mase nije proradilo ?,ono kad krene da lupa to se cuje na km.Ta kvacila je dovoljno rukom jace stegnuti(ko je malo jaci xd) i uopste nije potrebno vise,bar ja tako radim kod mene,bas ako proradi kad ga jace poteram u zetvi od mase ,onda uzmem pa 2 kruga kljucem stegnem,a inace nije potrebno uglavnom.Prvi put kad mi se raskacio lanac povratne mase nije ni meni kvacilo proradilo jer je bilo pretegnuto i verovatno zapeklo,i ne da je unistio lanac,nego ga je toliko zguzvao u tom elevatoru,da se i lim okolo delimicno naduvao,ceo dan smo cupali lanac napolje,uzasan kvar i gubitak vremena zbog obicnog jeb.. kvacila i naravno spojke na lancu...
Pa jeste krcala ali sam je stego da bi mogao da zavrsim njivu:sjasi:Silovanje tako bi najkrace opisao zetvu 2019
 
Da li pravilno okrenete rascepku kada je ubadate u bolcnu?Puno puta sam video nepravilno okrenutu rascepku ili osigurač na lancu.
 
Narocito kada se radi kukuruz, hoce zbicu od bicikla da ispravi,ja kada stavim onda aparatom za varenje pikujem krajeve, i bude kao karika vise nikada nije se otkacio lanac. Najvise vazi za uvodni lanac
 
Napokon smo završili.Prosek 29 meteri po jutru.Bilo je preko 40 ali i 20.
Šta je po vama glavni razlog tolike nejednakosti? Imao sam i ja slično - njive udaljene 500m, na isti način obrađivane i đubrene ali skoro duplo razlika. Kod sebe znam da jedna njiva ima 3 ili 4 različita tipa zemlje a druga, ova bolja, je svuda jednaka i verujem da je to u pitanju.
 
Pšenice koje je led tukao u prvoj turi,nešto preko 3 tone .Koje je druga tura leda tukla su oko 2,4 t.Koje je dva puta tukao su oko 2 tone .Koje led nije dirao su od 3,7 do preko 4.Ima nešto i do sorti.Primetio sam da su sorte sa osjem bolje podnele "lupanje" nego ove bez osija.U suštini dobro je ispalo,kako smo se nadali u aprilu.
Ipak aaprilsko-majske kiše najviše utiču na prinos.
Ovo je moj post od kraja aprila.
http://poljoinfo.com/showthread.php?17419-Pšenica-2018-2019&p=1449816&viewfull=1#post1449816
 
Mi zaista zavrsili sa psenicom za ovu godinu. Spremili se za sledecu na vreme.
c38c6589b521cc3f6c56a58ef9b4bc8f.jpg
136158923c890ca49a5adf656d08cf82.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Na svojoj skromnoj površini sam imao prinos od 5 t/ha. Sorta Kraljica, bez kemije (niti herbicidi niti fungicidi). Samo zaoravanje 3x15 i dvije prihrane kanom.
 
ima li neko da proda selektiranu psenicu za setvu?
I ako ima, koju sortu i koja bi bila cena...
 
ima li neko da proda selektiranu psenicu za setvu?
I ako ima, koju sortu i koja bi bila cena...
Ja ću imati za jedno 3 nedelje,Sofru,Zephyr i Cellule i sve bi trebalo da bude tretirano Yuntom.Teško da već neko ima,nije ni žetva gotova.
Od 2012 godine vršim interni eksperiment i ogled sa pšenicom tako što polovinu sejem deklarisano C1 seme a drugu polovinu ostavljam svoju pšenicu i lično je doradjujem.Pod doradom mislim da se odvaja sva pleva,štura zrna,bolesna zrna,primese i pšenicu tretiram insekticidima i fungicidima,od jeftinije varijante Raxil+Semafor do skuplje sa Yunta Quattro.Svake godine imam bolji prinos od 500-1000 kg/ha na pšenici čije seme sam ja doradjivao_Ove godine je sorta Sofru iz moje dorade dala 625 kg/ha više od Sofrua C1,Moden iz moje dorade 580 kg/ha više nego C1.
Cenu ne mogu da znam dok ne uradim doradu semena.
 
Ja ću imati za jedno 3 nedelje,Sofru,Zephyr i Cellule i sve bi trebalo da bude tretirano Yuntom.Teško da već neko ima,nije ni žetva gotova.
Od 2012 godine vršim interni eksperiment i ogled sa pšenicom tako što polovinu sejem deklarisano C1 seme a drugu polovinu ostavljam svoju pšenicu i lično je doradjujem.Pod doradom mislim da se odvaja sva pleva,štura zrna,bolesna zrna,primese i pšenicu tretiram insekticidima i fungicidima,od jeftinije varijante Raxil+Semafor do skuplje sa Yunta Quattro.Svake godine imam bolji prinos od 500-1000 kg/ha na pšenici čije seme sam ja doradjivao_Ove godine je sorta Sofru iz moje dorade dala 625 kg/ha više od Sofrua C1,Moden iz moje dorade 580 kg/ha više nego C1.
Cenu ne mogu da znam dok ne uradim doradu semena.
Komentarisao si kod Uroša na you tube..

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Da,doveo nekog retard-stručnjaka koji je pogodio da je prinos smanjen zbog lošeg semena samo nije loše ono što on kudi nego ono što ga hvali...
 
Ja ću imati za jedno 3 nedelje,Sofru,Zephyr i Cellule i sve bi trebalo da bude tretirano Yuntom.Teško da već neko ima,nije ni žetva gotova.
Od 2012 godine vršim interni eksperiment i ogled sa pšenicom tako što polovinu sejem deklarisano C1 seme a drugu polovinu ostavljam svoju pšenicu i lično je doradjujem.Pod doradom mislim da se odvaja sva pleva,štura zrna,bolesna zrna,primese i pšenicu tretiram insekticidima i fungicidima,od jeftinije varijante Raxil+Semafor do skuplje sa Yunta Quattro.Svake godine imam bolji prinos od 500-1000 kg/ha na pšenici čije seme sam ja doradjivao_Ove godine je sorta Sofru iz moje dorade dala 625 kg/ha više od Sofrua C1,Moden iz moje dorade 580 kg/ha više nego C1.
Cenu ne mogu da znam dok ne uradim doradu semena.
Kako ti se pokazao celul,ja ga imam nisam sejao jesenas pa ostalo seme za ovu jesen,kod drugara dao oko 5-5,5t ,a radjena samo zestita od korova i djubreno sa 250kg mapa i 250kg ana po ha

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh