Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma odakle da je uvezu ljudi???Rumunija,Madjarska ista situacija kao kod nas.Ovde kod nas zna se gde dominira psenica u Banatu, a od roda sta da kazem bice podbacaj i 50%.

Cena u zetvi ce biti min 22din-25din,videcete.Mozda nece oni odmah izaci sa cenom od 25 ali u august septembar bice je
 
Kad ne rodi kod nas pa nasi uvoze onda iz Rum,Madjarske itd.A sad nema ni kod njih, i kod njih je skupo odakle ce onda?
 
Anapurna...
2557675.jpg
 
Cena nece biti vise od 19 dinara u zetvi ali krajem godine bice do 27 dinara pa kome treba pare i nema gde da smesti bice vencan bez popa!Tvrdo se razmisljam posto Kosovo verovatno nece proraditi prodaja a nasi nece dobro placati da sve sto otkupim smestim kod druga u mlin na cuvanje nemam odbitke a cena je trzisna u trenutku kada resim da prodam!
 
Ja svu psenicu kipujem u hangar... Verovatno sa 35ha necu imati vise od 120-130t. Tako da ce sve stati tamo....
 
Cek' bre 'si ti otkupljivac ili proizvodjac?
Nije mi jasno koj ste me djavo napali ovde kao da nekome nesto dugujem na ovom sam forumu odavno sto nisam aktivan je nebitno ja sam prvenstveno poljoprivrednik koji radi oko 60h od toga skoro 4o u svom vlasnistvu i najvise imam u Paracinu po trezoru zemlju u sopstvenom vlasnistvu!Neki me znaju licno neki ne znaju takodje nebitno vazno je da pored poljoprivrede radim menjanje brasna za psenicu,otkup kukuruza i psenice koje u 80% ide na Kosovo a bas vrhunska ide za mlin u Leskovcu.Sada sto vi mislite da sam neki provokator pa sam ovde da vas zezam napominjem da mi nije u interesu moja je greska sto sam javno pitao zasto su toliko losa zita u Vojvodini a neki se nasli uvredjeni i prozvani!Iskreno i kod nas nisu nesto zita ali ko je na vreme posejao i bacio vestak iscupala se ko je malo zakasnio zita su jadna i jos jednom se izvinjavam svima koji misle da sam dosao da provociram jer mi to nije namera!:ppozdrav:
 
I ja zavrsavam ove godine sa Ingeniom, prethodne dve godine ga presisale Avenue i Modern koje imam trenutno posejane. Nacice se jos neka sorta sigurno koja ce biti bolja.
 
Да извинете драге колеге, нас јебу са овим сортама сам тако...таман помислиш ова је добра кад оно заврши каријеру и тако у круг...код нас и поред оне фине кише жита слаба, моја су катастрофа, код софруа се још увек редови виде. Нешто је боља модерна, солехио исти као и софру...једино је еуклид бољи од њих, ал нажалост њега сам посејао на свега пола јутра или нешто мало преко тога, јер ми је било усфалило семена софруа....дефинитивно ћемо после ове сезоне баталити жита и прећи на сунцокрет уместо њега...
 
I ja imam solehio na min 60% pa onda ide ovo kasno sto sam sejao Farinelli,sosthene i sobred one na slovo S su sve sejane 15nov i u oranju su bile su velike buse i mogu reci da su najbolje.

- - - - - - - - - -

Znaci da su povisili, pre mesec dana su pokusali da gurnu cenu od 16.8 sa pdv, ali niko nije smeo da potpise ugovor od otkupljivaca... plase se da nece uspeti da otkupe ugovorene kolicine...

Bice 16din ali x2 za 1kg do kraja godine kad se sve zavrsi i vide da nece biti psenice u pola od onoga sto su racunali.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh