Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gledam odvage i pitam se da li će baš svaka biti ovakva do kraja žetve i imati jednu zajedničku stvar koja se na prvi pogled ne vidi.

1. vlaga 11,7%, hl 71, primese 3,5%
2. vlaga 13%, hl 68, primese 4%
3. Vlaga 13%, HL 69, primese 4,7%
4. vlaga 14,6%, hl 69, primese 4,4%

Napomena: 1. i 2. su sa iste parcele, ista sorta, isti dan, samo sat vremena kasnije predato. Prvi put je samo prosejavana pšenica...

Ove godine je izgleda standard uzimanje minimum 10% od predate robe. Kako god okrenete, do SRPS standarda treba da se odbije minimium 10%.

Kod nas malo jace uzimaju, drugar predao 10800kg sa 15.4% , hektolitar negde malo ispod 70 primesa 4.5% skinuli 1780 kg. zamalo da nije poludeo . Nazalost prinosi blize 2500 kg/kj nego 3000kg/kj
 
Sto se tice prinosa nema neke razlike. 40-42 metera po kj. Osim jedne njive koja je malkice podbacila, 29m/kj. Prosek ovogodisnje zetve je tacno 4025kg/kj.

Foxyl ima malo manji gram sudeci po prikolicama. A na otkupnom mestu ne mere hektolitar ni protein.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Juce zavrsena zetva. Sa prinosom razocaran. Imalo je parcela sa 6t/ha, ali i sa 2t/ha. Mnogo je bolesti bilo i pored radjena dva tretmana zastite. Prosecan prinos cu znati kada ode na vagu, trenutno je sve u podnom skladistu. Usluzno sto sam radio isto su prinosi sareni.
 
Јуче овршена једна парцела са селектованом првом репродукцијом "Фаустуса". Принос је, како чујем, у просеку за ову годину у мом комшилуку - 23 метери по ланцу, влага 11,4%, хектолитар 69,5 и примесе 6%.

Пффф... шта рећи? Почетак није обећавао нешто, а онда је свима нама овде пролеће дало неку наду да ће бити неки просечан род, да би фузариозе и недавна олујчина поново смањили очекивања. Без обзира на то, хваљени "Фаустус" нећу узимати у обзир за сетву - пристојна пшеница може и мора боље да роди и у оваквој години.
 
Kod mene je prosek negde oko 4800 kg/ha. Ono što sam predao-hl je 74,primese 2,5,vlaga 12,7. Nisam zadovoljan,ali kako čujem koliko loših prinosa ima,ovo je još i dobro.
 
Koliko je pametno ostaviti za seme sosthene sa hektolittom 71?
Ево ја ћу ти рећи, Еуклид, прошлогодишњи хеколитар му је био 68, остављен за без мало сву површину, отац се некћао па смо купили орг семе, ја сам ето на моју руку посејао 3Ха њега да видим шта ће бити, а он је на крају најбољи био и то без икакве заштите...4010кг/кј добацио...значи остави то семе, у сетви повећај сетвену норму и то је то....
 
Vece na njivi jutro na prikolici. Jos jedna njiva sa Montekristom 2.1h prosecan rod.
18f6fe4c8b8490bcf7b0c2b38a561c15.jpg
febfbd8ce469917f4a248523e2f03c87.jpg
540e812abdb6fa8fb8310c1fab8593ed.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Mi smo oko polovine sa žatvom.Za sada prosek oko 3200 kg / kj.Biće dobro ako tako ostane .Gde je prošao led prinos je prilično umanjen a gde je prošao dva puta ,videćemo ,kada pokosimo.
Jedna parcela u blizini koju je led dva puta tukao je dobacila do 1600 kg.
 
A što ti se okreće sečka dok ostavljaš slamu?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Bitna je klijavost i energija klijanja...hektolitar je manje bitan.
I vlaga, max 13 a za min nisam siguran ali da ne bude previse suvo.
Elem, zavrsili zetvu. Prinosi od 2000 kg do 3100, prosek oko 2400, malo jace. Svakako sam i mislio da smanjim povrsinu pod strnjikom i na kraju nista nisam ostavio za seme jer sam hteo da ostavim od onog sto je uzeto semensko a to bilo najlosije a najbolje je vec bilo skinuto. Ne znam jos uvek ali moze da se desi da posejem samo jutro ili 2, taman koliko budem uzeo semenskog.
Ove godine zarade sigurno nema samo da li je nula ili minus prosto se bojim da racunam.
 
Skini kajs sa doba da ti ne radi fraj lauf remenica. Hoce lezaj da se zapali a tesko mozes da primetis,a i sto bi habao kajseve bez potrebe.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh