Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ns40s... Još koji dan...
5a2baf085f9100e809949cb04f426684.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Komšija probao da kosi pšenicu .Sorta Avenu ,jednom obišao sa Z 142 .10 % zelenih zrna ,vlaga preko 17 %.
 
NS Simonida 4540kg/kj 79.2hektolitar,14.6 vlaga(prenocilo u prikolici) da napomenem da je psenica navodnjavana i da je nikla u optimalnom roku...
Ostala mi jos NS 40s ali morace sacekati jos koji dan
 
Danas malo zakosili, sorta simonida, vlaga 13,1, hektolitar 79 a prinos dobar za ovu godinu (sobzirom šta je preživela i kakvi su uslovi bili), sutra nastavak, imam nekih 4kj zvezdane retke jako, neznam šta se desilo sa te dve parcele pa se slabo izbokorila, u istom kraju atara ali no).
 
Ja planiram sutra da krenem Sofru,bio predvece da ga obicem zrno puca pod zubom...Ne ocekujem neki prinos.
 
Mozda je bilo malo, uglavnom je dobar, ako postoji neka steta od fuzarijuma to je minimalna.Prvi put sejem Talas, nikada ranije nisam sejao tu psenicu, to je tada imalo u apoteci pa sam uzeo.Nisam je prskao od fuzarijuma u cvetu.Radjeno je prvi put,Presing, pa dva puta Falkon u split aplikaciji i Ekobuster dva puta i na kraju sam odradio Presing u pocetku cvetanja,da zastitim list.Uglavnom ima pun klas zrna,videcu kako ce to izgledati u zetvi.
 
Koliki prinos ocekujes ? Ne izgleda lose s obzirom da je pretpostavljam kao i svud u ovim krajevima nikla tokom zime.
Ja ne mogu da se orijentisem o potencijalnom prinosu kao da prvi put sejem psenicu. Sve mi nekako cudna od nicanja pa do zrenja, plus ova septorija i fuzarijum sve me nekako oko vara.
 
Realno blizu 6 t.Mislim da ce prebaciti 5t imam je Jos na jednoj parceli isto je dobra.Videcemo opet,ni sam ne znam,samo neka dobro zagreje da objavimo tu zetvu.
 
Kod mene pitanje je da'l ce moci u sredu da se kosi, ima jos po negde zelen klas i zrno je dosta mekano
 
Taj zeleni klas i mene muči a svugde je to na nižim stablima od većine. Ne znam zbog čega je to tako ali skroz je zelen i on i stablo.a imam i njivu koju sam uzeo prošle godine koja je prepuna divljeg ovasa, ne znam jel to kombajn izduvava?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Taj zeleni klas i mene muči a svugde je to na nižim stablima od većine. Ne znam zbog čega je to tako ali skroz je zelen i on i stablo.a imam i njivu koju sam uzeo prošle godine koja je prepuna divljeg ovasa, ne znam jel to kombajn izduvava?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Izduvava, ne brini nista, a i ne trese se divlji ovas. Jedino sto ne dozvoljava da ravnomerno sazri psenica pa zato imas malo zelenih klasova
Bice sve ok posle ovih vrucina.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh