Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I ovde sirka dosta, na dve tri njive i neki poponac mestimicno odakle jbm li ga. U kukuruzu i suncokretu ga nije bilo prosle godine. Nije nista zabrinjavajuce ali, ali najprljavije u zadnjih 7-8 god sigurno
 
Kod nas svaka druga njiva,ako ne skoro svaka maltene ima sirka,neke manje ,a neke sto bi rekli maltene psenica se ne vidi od istog,retke psenice.Tj nije samo kod nas,ka Zr npr je ista situacija,ima lepih parcela,cistih,ali su retka pojava...Al ce kombajni da se vesele sa zelenom masom sirka,bubanj ima da peva sve u sesnaest xd.
 
Takodje i kod nas reetko koja njiva da nije izbio sirak.
Em su žita retka,em većina seje pšenicu na kukuruz da očisti njivu,a u kukuruzu sirak ne mož' obrijati,i eto njega posle kišurina,sve peva.
 
Krenuli rekorderi da se hvale po FB sa prinosima od preko 4t/kj, jos samo da nam skidaju cenu kad vide ovi prinose sa 18din na 12-10 pa tek onda ce nam biti milina nama gde ce nam roditi mozda 2t na jutro
 
Zita je sredio proslonedeljni toplotni udar,susedno selo Vilovo je krenulo vrsaj,prinosi od sorte do sorte od 1,5 do 2 tone po kj i to ne na pesku neg na dobroj zemlji.Hektoliar slab nesto preko 60.E toliko od najavljivane prosecne godine na tv.eu,nece ga biti ni pola koliko su[ strucnjaci ] procenjivali.
 
65877116_476124736477087_1108367768735973376_n.jpg

Viktorija, na oko izgleda spremna za zetvu, ali neće jos 5-6 dana
 
Ja ga imam na 90% površina.Juče išao da bacim oko i još uvek je veoma meko zrno i blato u parcelama.Po izgledu obećava ali dok ne prođe kroz kombajn i ne pređe preko vage ne zna se ništa tačno.
 
Kod nas neće još koji dan. Najveći fazon je što je jako nejednako, ima klasova koji bi mogli da se kose i za 3 dana ali ima i onih koji bi mogli da se kose i za dve nedelje. Haos.
 
Ja ga imam na 90% površina.Juče išao da bacim oko i još uvek je veoma meko zrno i blato u parcelama.Po izgledu obećava ali dok ne prođe kroz kombajn i ne pređe preko vage ne zna se ništa tačno.

ove godine ulazi prvi put na nase trziste BiH, planiram ga na veliko sijati, nema vise sjemenskog moisona, jel vuče na ingenia, ili je jos bolji
 
Samo po izgledu liči na Ingenio.Veoma rana sorta pšenice sklona poleganju,lako se vrše i nema trouglast klas poput Ingenia već okrugao i kraći.Prošle godine sam ga imao prvi put i stigao je nedelju dana pre Ilica za rad a videćemo šta će reći ove godine i da li će dobiti još neku šansu.
 
Zavrseno kosenje psenice falado kao sto je napiso matic sklon je poleganju izgledo super od nicanja bokorenja do kosenja nesto preko 3,t po jutru ocekivo sam vise.
Prosek nesto preko 3t (sofru ingenio falado) hl72 do 74,6.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh