Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sorta sofru 3571kg/kj hl73.6 vl 12.6
 
Poslednja izmena:
Kod nas kombajni nece moci u rit bar jos mesec dana,jos sve pliva,a ovi sto postavljaju gasovod pokidali strujne kablove ,pumpe ne mogu da vuku iz kanala ,,cirkus.
 
Ovdje placaju po prepisanom pravilniku EU, ispod 74 je 4 klasa ali mora imati i vise od 10,5% proteina , ali ima jedno veliko ALI , ne smje da bude ukupno vise od 5% primjesa , u sto spada sve i "stura" zrna (mrsava) , koja ispadnu kod presijavanja , tako da za isplatu ne ide izmjerena kolicina vec umanjena za primjese. Mislim da psenica ispod 70 hektolitar nije za ljudsku ishranu , stocna hrana.
 
Mislim da psenica ispod 70 hektolitar nije za ljudsku ishranu , stocna hrana.
Pusti te price.Prosle god su kod nas Italijani kupovali psenicu sa hektolitrom 67!Sigurno nisu je kupovali za stoku.Na zapadu se nista ne baca nadam se da ste toga svesni.Poboljsivaci,arome,ukusi,zacini i sve to gradovi pojedu.
 
Kakva se cena ocekuje kod vas u HR ?
Gledao juce na Avenue jos pomalo meko zrno i zeleno stablo, nece zetva jos neko vreme. S obzirom da su kasno isklasale i ne cudi sto nece jos zetva.
 
Danas 13.1 %vlaga, 75.3 hektolitar
Avenue LG
U utorak radim Ns 40s i Simonidu cinimi se da ce biti bolji hektolitar
 
Danas mi rece drugar od preko granice na ingenio hl 72-74 prinos 7000kg/ha, bolesti je opet bilo kod njega.Nikla je u februar.
 
Poslednja izmena:
Ingenio hl72 do 74.6 sofru isto tako se krece samo da napomenem moja psenica je nikla prosle godine ne ove.
 
Kakva se cena ocekuje kod vas u HR ?
Gledao juce na Avenue jos pomalo meko zrno i zeleno stablo, nece zetva jos neko vreme. S obzirom da su kasno isklasale i ne cudi sto nece jos zetva.

Oko 15 dinara za protein od 10.5 hl 74, kako rastu proteini tako ide malo cijena gore al nis posebno... uglavnom pljacka.... tko moze neka cuva
 
Juce sam dobio infirmaciju od info tima da su prve molicine psenice prodate po 17.1din za kg ius kvaliteta a da se ocekuje i do 18 u toku zetve.
Inace sam misljenja da nece biti mnigo psenice u extra kvalitetu pa koje bude imao cekajtw sa prodajim bice dobre cene za par meseci.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh