Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imao sam kasnije nicanje,ostalo retko i prinos bio2.5t. Ali tada sam sejao Simonidu,Pobedu itd.

Ove nase sorte nisu ni za onu stvar u ovakvim uslovima,a tad kad si imao 2.5t tad sigurno nisi toliko ulozio u hemiju kao sad pre 2-3godine tako?Tako kad sve racunas i jos dobro seme ispod 3t nema sta da trazi
 
Rano je za prognoze,videcemo kakvo ce biti prolece. Ako psenica kasnije udje u nalivanje zrna,postoji veca mogucnost da je posle preseku visoke temperature. Sad je najbitnije da sto bolje izbokori
 
KWS Basmati

60SKIY2.jpg

9X7jYHf.jpg

KkOhfhF.jpg
 
Bice ovde lepih prinosa,samo ako joj maj i jun idu na ruku.... Cujemo senu julu kolege

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Prolecne sorte psenice?Jel sadio neko interesuje me vredi li rizikovatii posejati ,treba mi psenica za sopstvene potrebe tako da ne jurim neke vau prinose :) Sem ove Natase nisam nasao da ima jos neka sorta ili hibrid.Svacije iskustvo je dobrodoslo.
 
Danas pobacali ono sto je ostalo,dosli kuci da rucamo ono vetar se uzduvao i poce kisa ,sad niko nece videti da smo bacili djubre videce se samo tragovi,mislice neko da smo se vozali po njivi.:haha::osmeh:
 









Prve tri slike zvezdana oko 150kg semena po kj (domaća), na trećoj slici se vidi da ima ponikle pšenice i pod zemljom (ima kod svih sorti ali no), zatim ide simonida deklarisana oko 140kg po kj i 8 i 9 slika sofru deklarisana oko 125kg po kj, ingenio mi je dublje u ataru ali je sličnom stanju kao i ove. Vidi se da iako je tako mala ima je u uzrastu od 1-3 lista i ima biljki koje uginjavaju, šta će biti do kraja će vidimo, sad joj mrazevi baš netrebaju i hladni vetrovi poput pre neki dan, inače slike su od pre 4-5 dana.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh