Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tvrdim da naša sorta NS Rapsodija ne zaostaje sa prinosom ništa od stranih.Sejem ja i strane sorte,ali godinama mi je veći deo površina zasejan Rapsodijom.Koliko vidim nema je više u prodaji,a ja sejem isto seme već 6 godina.
 
Imt577dv sve si u pravu. Treba i ova drzava da pomogne i nama i njima. A ja nigde nisam cuo da nasu kvalitetnu psenicu nece da kupe ti isti stranci. Jos ako je extra kvalitet placaju i vise. Samo mi od toga nemamo nista vec trgovci. I smatram da kad se bude razvrstavala psenica prema kvalitetu mnogi ce se vratiti na domace sorte. Zato ja ostajem na domacem. Nema velike povrsine ali za mene dovoljno. I imam sa njima lepu zaradu. A svi vi ostali kako ko hoce. I neka svima svake godine rodi i budete rekorderi.
 
Dzaba se mi prepucavamo ovde da l' domace ili jok,kad drzavu boli za nas seljake ,boli i mene za domace institute,...|Sve da mi sejemo samo domace oni ne bi ulagali u genetiku i nove hibride nego bi trpali pare u dzep,tako da ja sejem ono nasta cu imati najvecu zaradu,pa bilo to nase,strano ili kako vec seme:ppozdrav:
 
Planirao sam sijati psenicu u parceli gde ima bas puno sirka, ove godine je posejan kukuruz i ima mjestimicno da je sirak visune kukuruza. Zanima me kako se boriti sa sirkom u psenici, koliko se moze uspjesno suzbiti?
 
Sirak u pšenici samo total po strnjiki i udri...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
A ako misliš baš u pšenici onda bez jedno 6000 din po jutru nema ništa...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Posto na najboljoj zemlji radim kukuruz 2-3 godine za redom i tu je najveci problem sirak, nakon te 2-3 godine tu ide neka rana psenica ili jos bolje jecam i skinem dok njiva ne bude preterano zelena od sirka pa kasnije total po strnjici i naredne godine u kukuruzu sirka skoro ne bude,gde imam rizomskog odradim ugar pa kasnije ide total kad nikne.

Jel ima neko direktno Modern i Solehio ?? Posejao bih samo jednu od njih zbog ostalih semenskih kuca kojima dajem sansu
 
Dolazi vreme pripreme za setvu pšenice, a uskoro i sama setva tako da je polako vreme početi sa ovom temom.

Planiram da posejem oko 1/3 površine koju radim pšenicu i to Solehio i verovatno Anapurna(nikada je nisam sejao).
Oranje, setvospremiranje i za razliku do sada kada sam djubre razbacivao ciklonom (oko 15kg/kj Mapa 12:52) ove godine ću ga baciti u setvi sa sejalicom oko 125kg/kj.

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Nisam uspeo da nadjem ovu temu i sada kada sam je otvorio vidim da je već u toku tako da može brisanje....

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh