Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovde je sa prinosom bio kao i sve ostale sorte ali je zato imao zdravo jaku i zelenu slamu.
 
Zavrsena zetva u subotu 2 sata pred kisu. Bilo je njiva od 3t do 6t, prosek 4,4t/ha. Mnogo je zavisilo od polozaja, njive i vremena cvetanja. Ista sorta a na jednoj njivi harikiri od fuzarijuma i septorije a na drugoj njivi u drugom poteezu vrlo mali procenat bolesti. Najbolji Modern i zauzece najveci deo povrsine na jesen, za njim Avenue. NS40 i Balaton bilo i dobrih i losih videcemo za njih, Ingenio definitivno otpada.
 
Nisam još završio Cellule,generalno nisam oduševljen,dosta su mu sve faze razvoja kasnije,mislim da nije za Vojvodinu sem u kišnim i hladnim godinama,ako promašiš prskanje u cvetu protiv fuzarijuma može biti ozbiljnih posledica...
 
Šta vam se bolje pokazalo od osnovnog djubriva u pšenici, NPK ili MAP? Jel vršio neko neke analize, eksperimente?
ja sam prosle godine bacao MAP 12-52 u svim parcelama ..ove sam NPK jeste dobro gura zito ali cini mi se da je bolje za osnovno djubrenje MAP mozda i do godine zavisi.. ovo je moje misljenje, s kim god sam pricao i kad kazem da sam bacao MAP u pripremi za zito kazu mi gadjas sto veci prinos sto je normalno..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Mislim da je logicnije da ide MAP jer psenica koristi dosta fosfora, dok kalijuma jako malo....dok kukuruzu treba i jednog u drugog, e sad, cenovno je isplativiji MAP barem meni. Neko je pisao ovde da ne valja ni ici non stop sa jednim djubrivom, nego svake 3-4 god promeniti....
 
Gotovo za ovu godinu, mala povrsina srecom i mali prinos. Sorta solehio, dobila jesenje djubrivo i dve prihrane san-om oprskana od bolesti i sve po redu prinos od 3t po kj do 2t hektolitar nije presao 70, vlaga 13, kad se podvuce crta prosek 2.5t
pomnozeno sa nekom bedom od cene i eto nama ekstra zarade.

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока
 
Ja sam ove godine iso euronatur u kukurizu,od agrimatko,i prezadovoljan sam,cena je 56din a ima 27% fosforra i 20% kalcijuma,do sad sam cetri godine za redom iso map 200kg ha,nekad je uz map iso 6-12-24, pa se mesalo....

Jesenas za psenicu cu ici sa oko 230-250 kg euronatura,sve zavisi koliko bude kad kostanje mapa pretvorim u euronatur,a jedan deo cu testirati i eliksir suprim 16-27-7.

E sad da li su njive jake ili je do djubriva gore pomenutog ali si kukurizinbili znatno napredniji od ostalih iz okolnih njiva,modri od prvog dana....
Bolja stvar kod ovog djubriva unodnosu na map je ta sto ne zakiseljuje zemljiste,cak je insvaka granula prelivena kalcijumom tako da raskiseljava zemljiste oko same granule kako bi biljka imala sto dostupniji fosfor.... Iskoriscenje fosfora je preko 90% tako da racunam da mu dodje na isto po iskoriscenosti hraniva...

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Ja sam ove godine iso euronatur u kukurizu,od agrimatko,i prezadovoljan sam,cena je 56din a ima 27% fosforra i 20% kalcijuma,do sad sam cetri godine za redom iso map 200kg ha,nekad je uz map iso 6-12-24, pa se mesalo....

Jesenas za psenicu cu ici sa oko 230-250 kg euronatura,sve zavisi koliko bude kad kostanje mapa pretvorim u euronatur,a jedan deo cu testirati i eliksir suprim 16-27-7.

E sad da li su njive jake ili je do djubriva gore pomenutog ali si kukurizinbili znatno napredniji od ostalih iz okolnih njiva,modri od prvog dana....
Bolja stvar kod ovog djubriva unodnosu na map je ta sto ne zakiseljuje zemljiste,cak je insvaka granula prelivena kalcijumom tako da raskiseljava zemljiste oko same granule kako bi biljka imala sto dostupniji fosfor.... Iskoriscenje fosfora je preko 90% tako da racunam da mu dodje na isto po iskoriscenosti hraniva...

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
druze prognoza za kukuruz? a pravis opasne koktele za zito.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Jucerasnja akcija:Kuma-kumovi protiv Vojinog parloga...Ovo je mozda za temu Nikad ovako...
[video=youtube_share;_FMp4VKDVhg]https://youtu.be/_FMp4VKDVhg[/video]
 
Ma ovo je milina za raditi ja pre neki dan coveku vrsem zito,a sirak udara u soferku koliki je i ostalo jos nekih 20ari kad povuce masu od jednom zakuje dob i zvekne kais doba.Milina kako sam pazario,a juce otac ode da ovrse neki raz,tritikal i zito lik pravio neku experiment i tu je bilans jedan 3HB i opet kais doba.Doslo mi i oca i kombajn zajedno da zazarim.
 
Toga ima ove god koliko oćeš,čak i neke gazde -od struke sa sve fakultetskom diplomom imaju ovako,a tek kad ga neuki popršću sa totalom kancerogenim ima leba da bude sve zdravlje da puši iz njega.
Ove god. svega ima.
 
Ovo je bilo oprskano Reglonom ali pala kisa posle pola sata,malu dozu vode isli i jos nisu podigli grane.Na kraju 2 t/kj.
 
Olalija, ovo nisi vidio vako sigurno
Fotografija0434e905aa819c43eba9.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh