Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas pali prvi otkosi Sofrua. Vlaga 12,54% Hektolitar 70,50 protein 13,2%
Bruta sa 2,5 K.J 9240 kg. Na hektolitar se uzelo -323 kg i na primese koje su 10,5 se odbila 601 kila. Ono sto je sramota priulikom uzorkovanja kad izmeri kolicinu semena i pocne da ga reseta to zavrsi,onda u toj tepsiji se svako zrno koje je od fuzarijuma dodaje u posudicu i racuna kao primesa,strasno koja otimacina. Dolaze ljude sa primesama od 12-15%...

9240kg-924kg(hektolitar i primese)-46kg (kalo i rastur) = 8270 kg / 2,5k.j = 3308 kg jusa. Nikad loseije,ali svakako zadovoljan na ovakvu godinu.

closest gas station with diesel fuel to me
 
Ja ću probati u sredu da radim moju Zvezdanu. Mislim da posle današnje i vrućine najavljene za sutra da će biti baš suva i to verovatno ispod 13%. Jedino što me muči je najava baš za sredu da će biti neka kiša pa možda i pomerim za petak - subotu.
 
Juče uveče počeo skidanje žita,Avenue.Vlaga 13%,hektolitar 76 tako da nema odbitaka.Na parceli 3,36ha sinoć do 9h urađene dve prikolice u kojima je za naplatu 15960kg i danas nastavljamo i znaću tačan prinos a po nekim procenama to je oko 7t/ha.
 
Код нас у Чалми данашњи просек је ту око 2500кг/кј, колико сам могао да чујем од кума и стрица који су данас своје радили...ми сутра крећемо и не очекујемо много већи род од њиховог....
 
I mi danas nastavljamo,vlaga oko 13 alibiramo parcele,hektolitar nikakav prinos još gori,ko i čalmi,oko 2.5t po kj...žali bože uloženog...
Moje još nisam počeo alse bojim da će biti i gore,al ću zato slame imati samo tako...
Jeb..a me slama...

- - - - - - - - - -

Al zato su frižideri u traktorima i kombajnu i uvek koje ladno pivo...i samo gas gas...
 
Svratio danas do polj apoteke da kupim stocnu so i dodje na vrata jedan stariji gospodin koji trazi herbicid da prska psenicu ima puno korova(a,ona par dana pred vrsaj):haha::haha::haha:
 
Kod mene u ataru ljudi pocinju da desikuju psenice,toliko ima korova(kod nekih "gazda") da kombajni ne mogu da je kose.
 
Poceli danas sa Avenue.Skinuli 6,5kj i natrpali tri prikolice,Sutra na vagu.Od okativno preko 38mc/kj

2dgovfk.jpg


11io57q.jpg


2a6qkg7.jpg
 
Gotova žetva danas. Prinos oko 3t/kj, hl 78,6, proteini 13,1 vlaga 11. S obzirom da nije radjena nijedna zaštita od bolesti mi smo zadovoljni. Koliko bi bio veći prinos da smo uradili zaštitu u cvetanju možemo samo da nagadjamo, ali šta da se radi. Sorta rapsodija.
 
Gotova žetva danas. Prinos oko 3t/kj, hl 78,6, proteini 13,1 vlaga 11. S obzirom da nije radjena nijedna zaštita od bolesti mi smo zadovoljni. Koliko bi bio veći prinos da smo uradili zaštitu u cvetanju možemo samo da nagadjamo, ali šta da se radi. Sorta rapsodija.
Nisi imao zarazenih zrna od fuzarijuma?kolike su ti bile primese?
 
Modern, jos ima mekih zrna i stablo je jako.
3d82cc9c5c69d43f39813f1b1c3a128b.jpg


Послато са Moto G (5S) помоћу Тапатока
 
Juce ovrsena psenica Simonida, Euclide i Moison, prinos odokativno po prikolicama oko 5,7-8 t/ha.Vlaga 11,7 hektolitar 72-74, iskipana sva u supu, pa ce da vidimo...
 
Znaci danas poceli sa kosnjom. Vlaga 11.2 protein 12.5 hl 79-80. Puno sturih zrna naspram proslih godina. Ali sto me iznenadilo je protein koji je za 2% veci nego lane. Prinos necu napisati koji je samo cu reci da je oko 20-25% manji naspram kakvog zita inace imam. Razlog rijetko na mjestima, bolest fuzariuma. 3 zastite su isle:1. Amistar opti negdje falcon premda opus team je mama za ta 2 sredstva,, ali ga nisam nabavio. 2. Zastita u zastavici sa ascrom (novi sdhi 2.) 3. Zastita prosaro. 2. I 3. Zastita su dobile kontaktni insekticid. Regulator rasta nisam primjenio em radi sorte em radi toga sto je bilo rijetko. Iz govana su nas izvukle kise u 4. I 5. Mjesecu inace zaboravi.... sorta sofru je vrsena. Rezime zadovoljan s obizorm da imamo eu subvencije inace bi mi ostalo 70 eura kao zarada na takvom prinosu radi proteina po jutru da sam u srbiji.... a tko kisu nije dobio minimum u srbiji 70 eura minus po jutru
 
Zavrsena zetva kod mene. Danas uradjen Solehio dosta bolje nego Sofru,Hektolitar 76,Vlaga 13,4%,Protein 12,5% na primese su odbili 1,3%. Solehija je nacurilo 4,2 po k.j nije bio puno zarazen fuzarijumom. Ja sam ovu godinu zavrsio sa prosekom od 3850 kg po k.j jusa. Nisam imao mnogo povrsine pod psenicom svega 6 k.j
 
U 9 parcela 12kj, prosek oko 3400kg po kj sa hektolitrom od 78-80, sofru i zvezdana na 2,25kj dali 4300kg po kj ali te dve njive su baš u kondiciji dok su me dve ukopale (4kj zvezdana), na dve bio ingenio i na tri parcele simonida i oni su bili solidno oko 3700-3800kg po kj.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh