Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne Coci,nigde nije uradjena druga prihrana,nego su radjene 2 razlicite prihrane na 2 razlicite njive.

- - - - - - - - - -

Hteo sam samo da pokazem razliku rane i kasnije prihrane,razlike izmedju uree i An-a. Inace,njive su u istoj duzi,100m udaljene i isti dan sejane.
 
Znamo se,znam koliko pedantno radis,sve mi je jasno. Zato sto sam zapazio i kod mene njiva sa istom setvenom normom od 105-110 kg po k.j je dosta losija(redja) a ova od 140 je lepo popunjena i dosta lepse na oko izgleda. Ja sam sejao 12.10

Zato i kazem druze, za datum kad sam sejao dao sam optimalnu normu. Ali ko bi ga znao da tri meseca nece pasti ni kapi kise, razmisljao sam se pre kise da dodam sa rasipacem 50kg pa sam odustao. Znaci vise ne vazi ni za zito da se seje u prasinu, sta je tu je iz ove koze se nemoze, cekamo kombajn pa sta bude.
 
Nesto ce morati I da se potanjira nije sve za ostavljanje, nije problem jos malo se zavaravati da ce se desiti nesto, ali vec se vidi koje ce biti rentabilne a koje daleko ispod.
 
Ova moja je uzivo mnogo bolja. Ali ne nadam se nekom prinosu.
Necu je sigurno gruberisati, jel kod nas suncokret ne radja nista posebno. A kukuruz kada je susa, bude 2t po ha.
Ostavicu tako, pa sta mi bog da.

@Arkadije I ja mislim da je mala za valjanje, zato sam I pitao za savet.
 
IMG-20190306-105403.jpg


Sijana oko 20-tok , 10mj , setvena norma 110kg, tavanusa , sofru, bila psenica dosta ziskava. Mislio sam da ce biti gore odnosno rjedja , ali dosta dobro nikla ujesen. Danas slikano. U ataru ima mozda 10% povrsinski boljih psenica od ove , ne mislim guscih vec izbokorenijih, oko 40% ovakvih a ostalo losijih do jako losih. Neki sijali i pocetak 10-tog mjeseca ,a psenica nicala zimi pod snjegom , sve novi zapadni traktori i mehanizacija ali priprema zemljista losa, ne mislim na kvalitetu vec isusili zemlju , nisu ih naucili ovi sto im dali kredite kako se zemlja radi.
 
@grabik ne bih se bas slozio sa ovom tvojom teorijom....mislim da u onakvoj jeseni kao sto je bila, 3 meseca a negde i vise bez kapi kise, kakva god da je obrada bila nije se imalo sta sacuvati jer nije ni bilo vlage
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh