Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
r77o7s.jpg
[/IMG]
Konacno je nikla mucenica...
 
Господо Сељаци сви који сте ме саветовали да оставим Жито да не преоравам били сте у праву.Жито изгледа као код Мимса на слици једнако је никло као четка да не поверује је човек....сад сам задовољан:osmeh:

E moj grunte čovek bi pomisli da znaš nešto!!!
 
E moj grunte čovek bi pomisli da znaš nešto!!!
Јеби га нисам баш стручан као неки што све знају.....Све сами стручњаци и АГРОНОМИ а док није било интернета и компјутера нису знали даље од носа....::namigivanje::
 
Odnese moj kolega za vikend ječam koji je sa sve korenom iščupao iz svoje zemlje (osrednje dobar ječam) kod zaštitarke u poljo apoteku i kaže ona da takav ječam treba da izgleda u decembru a ne početkom februara. Žena u pravu ali zaboravila da su sve ozime kulture kasnile mesec do dva dana, a jedan deo (naročito repica) nije ni nikao.
Slušam izjave stručnjaka za strna žita gde kažu da ove godine ne treba rasturati veštak u februaru već u martu jer je korenov sistem slabo razvijen i neće moći da usvoji hranivo.Ima mi logike ova tvrdnja.
 
Ja tako i planiram, mart mesec videcemo samo od vremenskih uslova i stanja useva kad tacno.
Videcemo samo kakve ce njihove preporuke biti za zastitu psenice od bolesti.
 
Јеби га нисам баш стручан као неки што све знају.....Све сами стручњаци и АГРОНОМИ а док није било интернета и компјутера нису знали даље од носа....::namigivanje::

Pusti ti šta se priča po forumu, treba tu ipak selektovati neke stvari. Pošto se ti baviš poljoprivredom več duži niz godina, ne mogu da verujem da nikad nisi ima situaciju da ti pšenica niče pod snegom ili u februaru?
A što se tiče stručnjaka i agronoma, jedno je teorija a drugo praksa,a nažalost mnogi prakse malo imaju pa prepričavaju nečije reči.
 
Овако лош почетни вегетациони старт жита никад нисам имао,и то да почне да ниче у Фебруару ја лично никад зато сам и био скептичан по овом питању.....да имам 70 год вероватно би све знао:haha:али ето научих и ја нешто...
 
Nisi pratio na času.Pre 6-7 godina je član Cicimorič ima kasno posejanu pšenicu ,nikla je (ne znam tačno) u februaru.
 
Овако лош почетни вегетациони старт жита никад нисам имао,и то да почне да ниче у Фебруару ја лично никад зато сам и био скептичан по овом питању.....да имам 70 год вероватно би све знао:haha:али ето научих и ја нешто...

Ja sam mlađi od tebe, pa sam imao sličnih situacija... Ali dobro, bitno je ipak da si poslušao one ljude koji su te savetovali da je ostaviš.
 
Pre četiri godine sam početkom marta radio prihranu pšenice, na toj njivi je kasno u jesen posejana, početkom marta je izgledala jadno, skoro da se nije videla, prinos je bio 4800 kg, komsija preko puta mene je imao pšenicu koja je u isto vreme kada sam ja radio prihranu bila kao tepih, zelena, izbo korena, imao je prinos 3700 kg.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Verovatno je u kasnijim fazama nešto uprskao. Danas sam obišao jednu parcelu koja je blizu puta, lepo je izašla sklop je dobar i nisam primetio štete od miševa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh