Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I ja sam misljenja da hemina ima najveci uticaj

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Hemija ?.Hmm,jel ste vi uopste imali susu prosle godine ?,ili bar jesenas ?.Psenice su ovde nicale pod snegom tu negde oko nove godine,nzm uopste cemu pitanje zbog cega je psenica takva kakva jeste na njegovoj zadnjoj slici,kad je odgovor veoma ocigledan.
Da hemija ima nekog uticaja ,to stoji,ali za zadnju sliku ne.Sem toga,trebao je malo vise detalja postaviti,jel su slike sa iste parcele,jel su sorte psenice iste,jel je djubrenje isto,predusevi,vremenske prilike,kao i naravno vreme setve i nacin obrade zemljista,sve to utice na to kako ce psenica izgledati na/pred prolece.
 
Хтео сам да покажем само висину пшенице и колико се избокорила у марту месецу предходних година.
Прве две слика су Ингенио,остале три је Анапурна.
Боја пшенице није битна,много зависи од телефона,сунца итд...
Ни једна година није била испод 4 тоне по јутру (ако верујете)!
Шта ће бити до краја вегетације,не знам!?
По мени,ништа ту још није готово са приносом,што мора вршидба да крене 25 јуна може и 10 јула!?
 
Ljudi ja sam 2012. godine imao 5,5t po ha, sto je za nas kraj dobro.
A psenica je nikla u martu, bila je situacije kao I sada. Ali je bilo dobro prolece.
Psenica je bila niska, mala. Ali je bilo roda.
Sada je problem sto trenutno nema kise....
 
Susa radi svoje ljudi juce idem kroz atar i gledamo zeca kako trci i prasi preko njive kaze otac vidi ga sto prasi i onda mi zapade u oci pa kazem ocu,a vidi kako bre prasi preko psenice dok trci.Da je bilo bar u novembru jedna lepa kisa bilo bi zito kao puska ovako sta mu je, to mu je u prasinu posejano u prasini i niklo!
A sto se tice 2012g tada je jedino zito i rodilo jer je bila kisna jesen i prolece,a posle ga je zapeklo kao u Sahari!
 
Niko nije spomenuo boju niti prinos,mislili smo na visinu i stanje useva,vidi se da je prva slika najbolja na oko pa svaka sledeca godina malo losije izgleda,tj malo je niza psenica,...bpitanje je bilo zasto je to tako,da li su nam sve susnije jeseni ili je upotreba hemije malo blokira i sprecava da napreduje

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Kod nas opasno podgorele pšenice,prvo sam pomislio da je od bačenog veštaka ali vidim strica juče radio prvu prihranu kaže isto podgorela.
 
Takođe primetio, zadruga koja je radila direktnu setvu ima prilično modru pšenicu bez ikakve prihrane zasad

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ljudi kada planirate drugu turu prihrane na psenici? Ja prvu odradio 3. Marta a od tada bilo kise dve litre a sada suvo kao barut. Cekati kisu ili za nedelju dana roknem jos 100 kg an pa sta joj bog da
 
Pa ako je djubrivo dzabe ti slobodno 'baci' nek ceka na povrsini kisu ,ili jos gore jos jednom da padnu takve 2 litre koje ce rastopiti granule a nece ih uneti u zemljiste dovoljno,taman da jedno 40-50% izlapi.Mi smo tako prosli sa prvom prihranom takodje,zato druga ceka kraj aprila ako treba,prvo nek lepa kisa padne ,psenici sad nece pomoci ni tona vestaka.
 
Ja ću čekati sa drugom prihranom da padne kiša, a ako kiša nepadne u naredne dve nedelje, umesto druge prihrane ide tanjirača ! Kod mene u mom ataru pšenica se uveliko suši !
 
33ol5lf.jpg


8yi935.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh