Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juce se malo radilo :prihranili i povaljali psenicu
psenica-2019-071.jpg
psenica-2019-079.jpg
1_tmb_53503431_psenica%202019%20075.jpg
1_53503431_psenica%202019%20076.jpg
 
2,87 po kj ? Gde je tu matematika?

Valjda velika povrsina pa se sakupi nesto ne znam.

Jedan kod nas isto radi dosta,imali smo parcele pored parcele,jedan je imao 4.800 po lancu 2017,ja 4.500 dok ovaj sto radi dosta imao jedva 2500kg i jos je priznao da je on zadovoljan sa prinosom.:haha:
 
Наша мученица, Солехио и Модерн (пола/пола да не буде забуне, радили опитну њиву да видимо како ће која бацити)....Прихрана јутрос са 140кг/кј САНа...ћаћа се малко зајебо па отворио био рупе на растуривачу...нема везе од вишка глава не боли...
10dei9t.jpg
 
Najave ove nedelje sto nam dolazi 20+ stepeni,krenuce psenica u vegetaciji,bice pune vajde od nje do moje*a:zli:
 
pa kad stavis na papir ulog koliki je za psenicu, plus cena goriva i nema neka zarada a posebno ove godine.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Po meni retko kad je potrebno valjati u prolece zbog tipa odizanja zemljista usled mrazeva itd.Ali skoro uvek je dobro odraditi zarad dodatnog pospesivanja bokorenja,ja imam mali valjak i zaista sporo ide sa njim,stoga sam izbegavao to raditi,ali ove godine,sem ako niste imali idealnu jesen da psenica nikne na vreme,valjanje zarad mehanickog pospesivanja bokorenja je itekako opravdano,jer bar kod nas u ataru koliko sam gledao,retko koja psenica ima neki idealan sklop,sve je to redje nego u normalnoj godini.Iz daleka izgleda lepo,ako zaboravimo da kasni sa vegetacijom poprilicno,ali kad udjes u njivu i gledas vertikalno ka dole,sve to ''lepo'' pada u vodu.Inace za valjanje treba cekati da psenica udje u intenzivnije bokorenje,ja sam juce neke manje parcele poceo valjati ,i nije jos vreme za to,bar ne na mojim njivama ,kroz jedno 7-10 dana ce biti pravo vreme.Nakon valjanja sam mislio i probati na jedno pola povrsina kao neki ogled hemijski tretman zarad boljeg bokorenja i ukorenjavanja sa Cycocel,no nisam nikad pre radio sa njim,i nzm koliko ce imati efekta.On koliko sam gledao na brzinu na netu je jedini i koji se moze koristiti ovako rano u psenici,a nije ni skup uopste,stoga i ako ne uspe ,a valjda nece imati negativne posledice,nece biti nekog velikog bacanja para.Jedino me zanima ako je neko vec koristio Cycocel,jel sme da se mesa sa rastopinom Urea djubriva ?,znam da mesanje sa herbicidima ne sme,tj ne bi valjalo.
 
Ja sam preskočio valjanje ove godine. Kod nas je malo teža i tvrđa zemlja, sneg je odradio svoje i zbio je prilično, a nije bilo jake golomrazice da podigne zemlju.
Što se tiče sklopa i gustine biljaka prilično sam zadovoljan.
Dobiće za vikend An pa šta joj bog da.
 
Po meni retko kad je potrebno valjati u prolece zbog tipa odizanja zemljista usled mrazeva itd.Ali skoro uvek je dobro odraditi zarad dodatnog pospesivanja bokorenja,ja imam mali valjak i zaista sporo ide sa njim,stoga sam izbegavao to raditi,ali ove godine,sem ako niste imali idealnu jesen da psenica nikne na vreme,valjanje zarad mehanickog pospesivanja bokorenja je itekako opravdano,jer bar kod nas u ataru koliko sam gledao,retko koja psenica ima neki idealan sklop,sve je to redje nego u normalnoj godini.Iz daleka izgleda lepo,ako zaboravimo da kasni sa vegetacijom poprilicno,ali kad udjes u njivu i gledas vertikalno ka dole,sve to ''lepo'' pada u vodu.Inace za valjanje treba cekati da psenica udje u intenzivnije bokorenje,ja sam juce neke manje parcele poceo valjati ,i nije jos vreme za to,bar ne na mojim njivama ,kroz jedno 7-10 dana ce biti pravo vreme.Nakon valjanja sam mislio i probati na jedno pola povrsina kao neki ogled hemijski tretman zarad boljeg bokorenja i ukorenjavanja sa Cycocel,no nisam nikad pre radio sa njim,i nzm koliko ce imati efekta.On koliko sam gledao na brzinu na netu je jedini i koji se moze koristiti ovako rano u psenici,a nije ni skup uopste,stoga i ako ne uspe ,a valjda nece imati negativne posledice,nece biti nekog velikog bacanja para.Jedino me zanima ako je neko vec koristio Cycocel,jel sme da se mesa sa rastopinom Urea djubriva ?,znam da mesanje sa herbicidima ne sme,tj ne bi valjalo.

Ccc i ostale regulatore rasta nikako ne koristiti ako je biljka u soku a nekako mi se cini radi vjetra i ovog suvog vremena da je. U jojoj je fazi? Kod nas ima losih zita di imaju tek 3 lista, ima odlicnih zita ali generelno ja bi na tvom mjestu probno napravio 1 krug na njivi da vidis razliku da ne bi em pare potrosio na ccc em smanjio prinos.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh