Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nićiće ona samo polako bitno da je pala kiša, a rod e to ćemo videti. Treba samo imati živce i čekati.
Sećam se pre koju godinu nicala u martu tek i to domaća Evropa pa je bilo po 2800 kg/kj opet bolje nego pretamburati pa nova ulaganja po ovoj cena nafte i svega.
 
Zvali me danas iz zavoda za statistiku da vide da li sam uspeo da posejem psenicu I koliko...
Kako niko ne pita kolika smo ulaganja imali po ha, nego samo kolika smo ha posejali...
 
Neke od mojih pšenica...

Basmati
kyfTlF9.jpg

lU1M1oX.jpg

AXN5TyQ.jpg


Nikol
EnNrOwr.jpg

rGfLDYD.jpg
 
Sta mislite da li je bolje ove godine baciti ureu sto ranije,da bude sto pre dostupna ovoj psenici koja tek nice? Nije covek pametan koji potez da povuce,mozda bolje izbokori ako se ranije prihrani.
 
Za bokorenje su vazni vreme setve i Fosfor(ne kaze se dzabe da se kasnjenjem povecava setvena norma)ostalo ide na zelenu masu,broj klasica duzinu klasa itd...
 
Kod nas repica krece da nice pa posle ce psenica tamo do februara ima vremena.:haha:
 
U neku ruku to i nije tako loše.Ušteda na insekticidima i regulatorima rasta a još najavljuju i lepe snežne padavine za vikend pa će biti ušuškane u pokrivač.
 
Ima nesto drzavno sto smo sejali 20okt 90% je iznikla lepa je sva ovo ostalo nista nije niklo...zadnji dan setve nam je bio 15novembar.:haha:

Ima neke parcele gde tek sad krecu stidjivo da niku ali to je sitno 20-30%.Fali joj 3-4 toplih dana da bi bilo sve OK.
 
Kod mene na suncokretistu stoji isto kao i 3.10. kad smo sejali... ni zrno nije niklo... :sjasi:
 
Ja sam 2016 posle postrne soje sejao polovina novembra,nikla je krajem februara i onda se bokorila,dao sam joj vise vestaka i manje je bila bolesna od drugih koje su nikle u opt roku,a zetva je bila oko nedelju dana kasnije od ostalih i bilo je oko 4200 po kj.samo sneg da padne i bice to ok.to je moje iskustvo al ne za jednu godinu vec vise puta.poz
 
Ja sam sada došao kući sa uslužne setve ,450kg na ha tavanuše..za divno čudo extra spremnjeno ..kod nas se još uvek seje.

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Ja sam razmisljao da ekspetimentisem, ako ne nikne u narednih mesec dana kako treba da preskocim ureu na pola povrsine pa da idem samo AN dva puta, a drugu polovinu da idem standardno ureu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh