Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Montekristo za sada se dobro drzi.
775ff732e1dfaa307376cc0637cb0738.jpg
991a24154a006d2e1efa166a2cd550d6.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Mislim da se dozrevanje pšenice ili desikacija može raditi sa slanom vodom . Ja sam jednom radio za probu kukuruz sa visoko dignutom prskalicom jer je bio zelen , kasno sijan , ali samo za probu 2 prohoda . Ne sjećam se ni koliko sam soli stavljao , ali bilo je prilično uspješno , brzo se osušio . Neznam za pšenicu al treba probati. Ako ništa nije štetno po zdravlje.
 
Mislim da se dozrevanje pšenice ili desikacija može raditi sa slanom vodom . Ja sam jednom radio za probu kukuruz sa visoko dignutom prskalicom jer je bio zelen , kasno sijan , ali samo za probu 2 prohoda . Ne sjećam se ni koliko sam soli stavljao , ali bilo je prilično uspješno , brzo se osušio . Neznam za pšenicu al treba probati. Ako ništa nije štetno po zdravlje.

Koliko %rastvor bi trebao da bude?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja u salamuru stavljam 2 kile soli na 10 litara vode, otišlo bi onda tu lepa količina...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Molerskim sapunom se prska,vrse se sutra dan.

Послато са SM-J610FN помоћу Тапатока
 
Interesuje me ko ima ove godine pšenicu Modern kako je zadovoljan i kako se pokazala do sad u ovoj ludoj godini. Ona me zanima jer se razmišljam da je ubacim u setvu na jesen.
 
Imam je i ja. Kasnija je sorta pa mi izgleda dosta lepse od recimo Ingenia i Avenue koji su srednje rana i rana sorta pa verovatn zbog ranijeg cvetanja i klasanja verovatno fasovali vise od bolesti. Ali pojavise se sigurno jos simptoma i na Modern. Modern mi je npr bio u cvetanju tek krajem maja. Tacnije 26.5 sam radio drugu zastitu, a Avenue 10.5 i Ingenio 16 ili 17.5. Povezujem sa vremenom klasanja i kasnijom zastitom jer drugar ima Faustus isto kasno isklasao i zasticen za vrlo malo znakova bolesti.
Imam jos Balaton i NS40 njih nisam obilazio odavno pa ne znam kakvo je stanje.
 
Moze biti nisam obilazio odavno a nisam ni sejao do sad, ovo sam posejao tu jednu njivu jer nisam imao vise semena pa sam uzeo njega u apoteci cisto da probam ranije su ga sejali bas dosta rame uz rame sa Apacem
 
KishRobert i IMT577DV jel to niska psenica? Jel joj ne treba regulator rasta? Moze li dosta da se nadjubri vestakom?
 
Pozeljan je regulator rasta kad nikne kako treba u jesen. Prosle godine, sam se zeznuo nisam odradio i nakon oluje u junu 10 dana pred zetvu malo legla. Ove godine nisam hteo, za sad nema naznaka da ce da legne.
 
Doguraces ti i jace od 5t, na prvoj slici oko 3.5-4t. Imas i dobrih psenica a i ova sto je nastradala opet ima i tu zrno neko.

Ali sa cenom nas ubijaju 17 din pa ne isplati se da idemo da ga kosimo realno.Ako se ne bunimo posle zetve onda cemo ga na*ebati gadno i ako bude tacno to i sa cenom su cokreta od 27 onda mozemo reci BYE BYE SERBIA,Hello Germany
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh