Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ingenio sejan oko 10 .oktobra
2prty01.jpg
2dugrrl.jpg
2wgszr6.jpg

Moje seme koje sam selektovao.:bravo:
 
Au, lepo... Kod nas kao kod kiraja, tek izlazi...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
I mi smo sve od agrotehnike u fulu odradili, samo nije bilo tog posle setve kao kod vas...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Inace posto kao i svi smo u dilemi sta da radimo. Brojali smo sklopove poniklih biljaka, na jecmu i na psenicama. I sto se toga tice stvarno smo uboli ono sto struka i nauka kaze. E posto ovo sada vise lici na prolecnu psenicu i jari jecam ona i prinos da odma realno racunamo 20do 30% manje u kalkulacijama. Nauka dalje kaze ovako djubrenje tokom proleca u ovakvoj situaciji bolje ici iz vise puta 2 i mozda 3 i naravno ANom SANom KANom. Nikako ureom. Govorim za psenice kao sto je ova moja. Koren psenice nije razvijen da bi mogao koristiti hranjivo od jesenas koje posle 120l po kv do sada otislo u dublje slojeve. Znaci treba mi nesto za brzo dejstvo cim vreme u trenutak dozvoli.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam ,problem u višefaznoj primeni đubriva su vremenski uslovi .Desilo se da se čeka kiša zbog prihrane sa azotnim đubrivom brzog dejstva a nje nema .Tada nastupa gladovanje biljaka.
 
Ali u ovom slucaju ako se ide prva prihrana ureom onda dok ona predje u oblik pristupacan psenici opet ce otici na neku dubinu gde jos koren nije stigao ili je stigao u nedovoljnoj meri i opet nema hrane za biljku @kiraj jako gadna godina. Videcemo sta ce biti do kraja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Iz nekog iskustva na našim njivama ,jednokratna primena ureje u februaru ,oko 130 kg /kj je najrentabilnija varijanta.U jesen je dato 50 kg/kj ureje ,koja se tek pre mesec dana otopila.Naše područje ima manje padavina a raspored tih padavina je loš.
Simiću ,koliko je to više ?
 
U ovom trenutku je bitno da psenica izadje,a ti sa djubrivom mozes da je popravis jedino. Jeste da je djubrivo poskupelo planirao sam da bacam ureu ali joj je cena otisla na 45din=1kg
 
Poslednja izmena:
Uvek sam zagovornik uree,@kiraj u pravu si vas hoce dosta puta prolecne kise da omanu i razumem tvoj stav o jednoj prihrani. Ali ovog puta mislim da cu na varijantu dva puta AN po 70kg i drugi put oko 90kg po kj . Jesenas je bilo 180kg 3x15 po kj. Tako sta bude bice.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I mi smo išli do sada u prvoj prehrani sa ureom ali ove godine umesto uree ići će AN. Raspored djubriva izgleda ovako: u jesen pred setvu 100 kg/kj MAP, prva prehrana 150 kg/kj AN, i druga prehrana 100 kg/kj amosulfan. Takav je odprilike plan...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh