Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bice to sve ok kad onda krene da se budi u prolece,samo padavine da padaju u prolece ko porucene bice prinosa dobrih bez brige.
 
Sa kojom mašinom je sejana pšenica?

- - - - - - - - - -

Setva 2 nov sosthene.
af90860f83b37c6f2bc0207dafb1d1d9.jpg
a57b823898da3dda603d01f8c9286484.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Sa kojom mašinom je sejana pšenica?
 
Tek 20nov je pala kad su dosle one kise od 30+lit,a ta je bila prva prava kisa u zadnjih 3 meseca.
 
Nije,gruberisano je na 20cm,pa setvospremirano i setva uljane repice bila 30sept,medjutim nije pala kisa 30dana nisam hteo da rizikujem jos jednom setvospremirao i setva psenice.
 
ma ispasce sve to kako treba na kraju, za sad dobro izgleda.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Jel ima neko simonidu psenicu?

- - - - - - - - - -

Kod mene do sad nije nikla, a ostale sorte su sve nikle i mislim da nesto ne valje sa sa semonom.
 
Господо Сељаци сви који сте ме саветовали да оставим Жито да не преоравам били сте у праву.Жито изгледа као код Мимса на слици једнако је никло као четка да не поверује је човек....сад сам задовољан:osmeh:
 
A ti zapo da preoreš pa bog, kupio mašinu i ko Kraljević Marko samo ori :osmeh:.Nego bio u obilasku juče, niklo je kao kod kolega na slikama a dalje će vidimo, slika nemam pošto su mi baterije na aparatu bile prazne ::jako_besan::, došlo mi da opljevam govno o leniju ali no, usput izvadio jedan uzorak n-min analize pa će vidimo kako je stanje sas ranu i vlagu, vlage onako šacometriski ima i na 90cm, prokislo.
 
Danas video moju sa puta(ima jedno 100 metara), jako sam se prijatno iznenadio. Iz te daljine izgleda kao zeleni tepih da je na njivi. Kad još malo prosuši idemo u obilazak pa će biti i slike...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh