Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene u doljama niklo zito, na bregovima nista. Sta ce od toga biti u majcinu!

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Pa biće više nego kod nas gde nije niklo ni u dolji ni na čotu...

- - - - - - - - - -

Ja nisam veliki proizvodjač,nemam ja puno zemlje,al od toga što imam je 50 posto posejano u ovoj suši i ništa ne niče,najviše se plašim scenarija da se klica osušila ako su ih one 2l što su pale isprovovirale....
Blesava godina skroz...samo kukuruz je bio čemu, tačnije nikad ga nije bio više,sve ostalo je katastrofa,ali bukvalno...a i vreme još od ranog proleća sve naopako,sem za taj gore pomenuti kukuruz...
 
Kod mene setva 18 Oktobra, nije niklo ni 10 %, kao i vecina posejanih psenica u nasem ataru, a kako stvari stoje tesko da ce ta psenica liciti na nesto do kraja Februara ili Marta. Sve izgleda da cemo direktno proci u sneg bez ikakve kise.
Tada ce pasti odluka, ostaviti je ili presejati nesto drugo.
 
Ako pšenica i nikne posle 20-30 novembra (ako bude neke kiše i vlage) da li će joj tako maloj smetati ako dodju odjednom jutarnje temperature ispod nule? A jedne godine (ne sećam se koje) polovinom februara na njivi je bilo gde koje seme da je niklo (stvarno šareno) i onda je padala neka kiša i malo snega i čim malo otoplilo ona je tako gurnula da je svo seme niklo. Prinos je bio preko 6 t/ha što i nije bilo tako loše. Kažu da je to trava i da će uraditi svoje do kraja svoje vegetacije.
 
6mxCcAp.jpg
P8H0ruR.jpg

KWS Solehio setva 13.10.
 
Nema je takve ni u srednjem banatu kolega

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока
 
Neki kukaju na susu,a kod nekih psenice kao u najboljim godinama,a kod nekih se isto tako i ore.... kod nas ljudi sahara,kisa nije pala tri meseca,setva je nemoguca ,a o nicanju da i ne govorimo

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Ни у западном!

Колико ја знам географију,ово код нас у Србији је све западни Банат!
 
Ovo samo ima u jjedmom delu srema, a u drugom nema...

Kod baća Matića je od agrotehnike u pitanju 20 l kiše posle setve...
 
Kiša mu je legla k'o letva na šarova.Bilo je vlage u zemlji i crnilo se lepo za tanjiračom i sejalicom a kiša je samo popravila eventualne nedostatke.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh