Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
AF1QipOl_sb0xN9l8PlgPy4WU8P0SavxvSM7IUll29AX
mT_LqnU-9-tYUpONbGDhAIe0Z-oVpzetEpMML5DXAhk6kXHuhwk9ZlnPAVg-8LOXJMkatGcxa6f9Q-09yCXG1-3onnXNuzBZh4ANdVd_w_pm_I7zCSPPZ_jIh6VyByo49yilHVbm-AyPS5AFfidi36R95DntDa6-Wmu5NlKtbTB49hjjWTiVoBSFHC9L4r3yrANJuDamAfY4OSXT7D3IQqsPvSuWmJYm5-totvmm9xGnTudBL-zVtbFXZ3QY8Vg87bfyJRxj9dSiU3FFi916qNJSSiVqkdadUIQE2IayrTpf7SRKTQPZBesfnTFTHIiopxjEcrZR5NoaKgbeGXbbv9ude7_vOqdNj8QnUr9raO7DtGHV5T5Nr_OQw7H7CtnVIXKeiFLVByXkes7cxGm5t9xtZGJh7NZfp8EtRMIl-WASuuPHs3_oozVkWPMwHJoh_SGUUaCyWHOMph_wKCsnbURcpU8FiTd_r8SN5O4gWQDw-bLoQE6slnrL06--EJrzWJuL1IvCtkDEJKTrV3c8kEuHGYc-QGcC5bL1r_8fnVhY7hUH6ZZ-wjmMZVDQ2-JKXtErSFBZHGOhjDbypwQ10oWRc0sISM6QGU2HEgcBZWtzeKiphaaTlkX3WXreJcTZJXjlmQ9_evJSiI0Pgn2mLxxiHXO2Ecg=w529-h939-no
H7F41nP0QvXCHcBlU4Q9sH3GmIM5-EcT3IntYXAuHkAgTS62_PnCaAGJCs0azEsHkZKzf8LaT0BdpO0I4WUE5q2jkkQIxHOAwK0pKFVYFtZG1qj7GtqTJRsyPbq5dFdPKb8YCXcWq3dOmg3cFgWovlZUHYaCJNn7Uw0TpWVPqdKbDNJA44TYVAOm2BN5FQK21Nyj_Txb0hESDvvBSIsIwIHme1yinPBsvOYS5JB9g9UXbhj4ncc4Ksut22jKYfpiCBUY7VaUdWg-j2Ebjg2WOT4kQZDIuVebzJ1M7CWnnRVj0gyRAe_8p9vZzN67PhMRkU44AZGsjiJM90yH6gUv-ABLGdUQ6wCPojMTCpSxGy_1CiAgYG3w2YoMeVhyqlY4kS1DqE2TxzF0SO9OcHFLMaj5gkXUwpfUbFge1G7yLvqwt5ZKpxOj0hAXMigU_JcacXS4CuzVszdnmSSx85jygxtCp2OpQ_jESJ__Ul_-F_gIUYQmj9seqe4XFlV28Kn38cfReHyvaAWXMy8Hv4Uh1_qWBT5lD8-d8ms1vRg1scyVpn-QGOLl3xeMQ9iiPlERQKeDbOo-GHRmzVw37olqrWcEZ5TH29mzQTvY44UThbOzABPp2CGs6wlLk96HihagGUIhvjT6176tM8jPFOXCFXi6daYujZU=w529-h939-no
Ja juce isprskao ovo zito,mislim da sam napravio vise stete nego koristi.
 
Kod nas neke psenice visine 15cm a imaju zastavicara. Sta li ce od toga biti, pitaj boga.
 
Mi smo radili jedno 100kj pre tri dana i zavisno od sorte negde je bilo zastavicata negde nije, tako sta mu bog da. Isli smo sa smanjenom dozom meteora, namerno nismo dodali fungicid jer izgleda da ce biti samo zastita klasa jer ako se bar deo prognoza obistini i bude kise i za prvi maj eto psenice sve ce izbaciti klasove. Temperarure su je ubrzale skroz. Inace kod nas su psenice samo na oko dobre,lepe modre zelene a zato bolrenja skoro da nema. Veliki broj psenica izgubio je bokore zbog suse samo se to na prvi maj sa puta ne vidi. Znaci psenice ako bude 25m po kj bice ok one extra u mom kraju 30m po kj. Nesto bolja je situacija kod onih koji su jesenas psenicu sejali na kukuruzistima ili su u pitanju ritovi i tesko zemljiste gde je bilo kakve takve vlage i gde je bilo par kisa do sada. 142 ce da pici kada bude kosila psenice od pola metra visine


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod nas uveliko klasaju psenice nemaju vise 20cm,a negde su i nize.Primeti sam ko je radio zastitu svima je bolest krenula zadruzna zita su katastrofa obolela oni ih prskaju treci put vec,a ja moja nisam jos ni jednom e sad planiram odma da uradim i zatitu klasa kad je vec izbio.
 
Proljetnu pšenicu oprskao mustangom, ide 0,5l/ha za dva dana trava povenila, al nevidim za sada štetu na pšenici....... Negdje piše u uputstvima da ide do drugog, a negdje do prvog koljenca, sada ima dva i neznam što će biti, u jesenskoj nema trave, al u proljetnoj ko da sam posijao......
 
Koje uradio prvi tretman(herbicid i fungicid) uradio je. Mnogi su okasnili što se tiče herbicida tako da će vreme pokazati dali će biti poledica.
 
A sekator? Da li moze on kada je izasao zastavicar? Nije ga bilo pre ovih kisa, ali mislim da cu zakasniti kad se ispadaju
 
Moze Sekatorom, u zastavicaru. Ali mislim da za 3 5 dana bice i za to kasno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mi smo radili jedno 100kj pre tri dana i zavisno od sorte negde je bilo zastavicata negde nije, tako sta mu bog da. Isli smo sa smanjenom dozom meteora, namerno nismo dodali fungicid jer izgleda da ce biti samo zastita klasa jer ako se bar deo prognoza obistini i bude kise i za prvi maj eto psenice sve ce izbaciti klasove. Temperarure su je ubrzale skroz. Inace kod nas su psenice samo na oko dobre,lepe modre zelene a zato bolrenja skoro da nema. Veliki broj psenica izgubio je bokore zbog suse samo se to na prvi maj sa puta ne vidi. Znaci psenice ako bude 25m po kj bice ok one extra u mom kraju 30m po kj. Nesto bolja je situacija kod onih koji su jesenas psenicu sejali na kukuruzistima ili su u pitanju ritovi i tesko zemljiste gde je bilo kakve takve vlage i gde je bilo par kisa do sada. 142 ce da pici kada bude kosila psenice od pola metra visine


Sent from my iPhone using Tapatalk

Lord Ogy@ Samo da ne bude ispod tih prinosa onda smo ga ugasili,ne daj boze da nam dodje neki led gotovi smo.Previse vajde od psenice nema,retke su jako bokorenja kao sto si rekao skoro da nema bice nam veselo.


Ja sam na 50lanaca uradio zastitu fungicid+herbicid ostalo mi jos par desetine lanaca koje nisam dirao to ce tamo posle ovih praznika.
Uradio sam fungicidom pre 9dana jel moguce da psenicu zakaci rdja sad?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh