Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije bilo prasine. U pitanju je Kutinski san(an), pilirani, veoma kvalitetan.
 
Kod mene u pančevačkom je bilo samo grudvi tj sav je bio zgrudvan, prašine nije bilo. Džambo vreće su u pitanju.
 
Ma kod mene nije bilo grudvi a dzakovi od 25 kg. Prasine je bilo ne bas sama prasina, ali jedte je bilo. Posto je vetar duvao nije traktor bio beo, ali se razmisljam da ostatak vestaka zaobidjem san.
 
Stvarno ovaj Kutinski je odličan, piliran, bez prašine, po prilično podjednak, nema grudvi, dobre palete, dobro upakovane.
 
Za vikend obišao neke parcele. Prihranjene 21.februara sa 250 kg AN-a po hektaru.

Nikol

U1uTtJZ.jpg

CQr4VeI.jpg


Basmati

JOEDW5U.jpg

i1HlOUI.jpg


Amicus

wt8lWXb.jpg
 
Da li je neko koristio djubrivo od Timacagro?Ja uzeo jednu tonu da probam ali preporucuju mi kombinaciju sa kanom.Bacio sam malo Kana sad za nedelju dana da bacim njega pa da vidimo da li ima te razlike kao u ceni.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Da li je neko koristio djubrivo od Timacagro?Ja uzeo jednu tonu da probam ali preporucuju mi kombinaciju sa kanom.Bacio sam malo Kana sad za nedelju dana da bacim njega pa da vidimo da li ima te razlike kao u ceni.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока

Ja sam probao pre 2 god, Amosulfan i jos neki.Dobro je jako djubrivo ali sa cenom nisam se mogao naci.
Sad cu uzeti neku tecnost folijarno od njih.
 
Ja sam godinama probao i AS sabacki, ureu, SAN, Yaru i Timac.... sve su to vrhunska djubriva, cak i tecna, ali urea je mamara, dzaba sve kada finansijski na kraju urea pobedi... Tako se potrefilo tih godina... Tako da sam ja uglavnom sa eksperimentima skoro i zavrsio.... A isto sam prosao sa N-min.... Pisem zajedno u ovoj temi, a odnosi se na temu prihranjivanje psenice. Tri godine sam vadio, i na kraju kada sam ih iskontroslisao dobio sam ono sto sam i trazio...
Kikinda, Zrenjanin, NS.... isti uzorak razlika u analizi oko 100% i tu su i crveni dobili, jer su vec prethodno imali zuti karton.
 
Ja po preporuci odlucio da prihranu obavim tek krajem marta i u aprilu drugi deo zavisno od stanja useva. Psenica tek 3-4 list, kazu strucniji sad prihrana nece imati nekog efekta. Sacekacemo pa da eksperimentisemo, prvi put posle dugog niza godina bez uree u psenici. Nadam se da ce struka biti u pravu.
 
Ja sam godinama probao i AS sabacki, ureu, SAN, Yaru i Timac.... sve su to vrhunska djubriva, cak i tecna, ali urea je mamara, dzaba sve kada finansijski na kraju urea pobedi... Tako se potrefilo tih godina... Tako da sam ja uglavnom sa eksperimentima skoro i zavrsio.... A isto sam prosao sa N-min.... Pisem zajedno u ovoj temi, a odnosi se na temu prihranjivanje psenice. Tri godine sam vadio, i na kraju kada sam ih iskontroslisao dobio sam ono sto sam i trazio...
Kikinda, Zrenjanin, NS.... isti uzorak razlika u analizi oko 100% i tu su i crveni dobili, jer su vec prethodno imali zuti karton.

Kolicina N u istom uzorku ti je bio razlicit ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
DA, i to na sve tri dubine! Napatio sam se te godine ko crnac, uzimao po P.S. pa u rucne frizidere nosio, da ne ispari, iskaljao se, ma katastrofa da bi i kolicine N, pa samim tim i preporuke se razlikovale za oko 100% i zvao sam ih sve 3 sluzbe i pojeo vuk magarca... Svi su kazu uradili tacno analizu!
 
DA, i to na sve tri dubine! Napatio sam se te godine ko crnac, uzimao po P.S. pa u rucne frizidere nosio, da ne ispari, iskaljao se, ma katastrofa da bi i kolicine N, pa samim tim i preporuke se razlikovale za oko 100% i zvao sam ih sve 3 sluzbe i pojeo vuk magarca... Svi su kazu uradili tacno analizu!

Secam se te akcije.
 
Koliko je duboko posejana , na slici delijuje 5,6cm. Hoce kada je veca dubina da mnogo slabije bokori.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh