Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bolje ce proci ovi sada sto seju jer nece nici do padavina , a ove posejane nikle 50% i ako je pokrenulo klicu i zasusilo nema nista od njega. Prije 6 ili 7 , moguce i 10 godina kod mene ovi sto su sijali polovinom 11 mj imali vece prinose u proljece nego ovi sto u blato sijali u roku psenicu.

jedno pitanje nije naravno sva takva dakle sjeme je pustilo klicu jedno 3 cm klica je bijele boje ali je okolo suho, sve dok je klica bijele boje a ne smeđe to znači da nije/neće odumrijeti jel tako?
 
Ja san najzad uspeo da zavrsim i posejem psenicu. Cekajuci neku kisu da spremim njivu oduzilo se. I udjoh u novembar. 2x tanjiranje razpacano ciklonom i zatrpano drljacom. Mozda je moglo jos da se povalja ali.... 2/3je kukuruzovina a 1/3 je strnjiste. Vezao sam te dve njive kako bih dobio 1 u komadu. Bice valjda neke kakve takve kise pa da i nikne. Mada i oni oko mene kojisu posejali pre 2-3 nedelje isto je kao i kod mene na njivi odnosno kao u dzaku. Cekamo kisu i pratimo sta ce se dalje desavati.
 
Danas posejan Solehio i to bi bilo to za ovu godinu što se tiče setve. Povaljano odmah i sad nek čeka neku kišu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Dve parcele posejane i trenutno stanje je totalno suprotno. Isti predusev, isti dan rađeno, 500 m udaljenost jedne od druge. Možda se sa slika ne čini da je veće brdo, al stanje pšenice to najbolje oslikava.

3e16b27e9951e52d8d92ed8d11a6e3fa.jpg
8f9de487e29746f28597137c5868b770.jpg
e6c80490294c2ed529315f8bb1197d43.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Trovanje miseva po njivi, al izgleda u pogresnoj temi.
5f84b9ad95a688c7f408bd0c65e27492.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imacemo da se izvezemo psenice u Egipat ce se prepricava kako nam ide.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Juce smo zavrsili sa setvom psenice za ovu godinu.U zadnja 3 dana presejavali smo repicu kojoj je bio preduse repica isto,a strnjike gde smo sejali repicu tu cemo sa gruberom.

Sejali smo nase seme SOLEHIO.

A deklarisano seme smo uzei:
-Solehio KWS
-Farinelli KWS
-Sosthene CAUSSADE
-Sobred CAUSSADE
 
Eeee pufta kod tebe se dobro zeleni a kod mnogih još nije ni nikal. Nemoj da jadikuješ čoveče. Biće sve to dobro.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh