Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Au kakvi napadi bolesti ,danas gledam neke psenice ,i moje i tudje,prskane ,ne prskane od bolesti ,sve zarazene fusarium-om,negde manje ,negde vise,ali nema pravila,prskano ,ne prskano.Takodje imam sejano i brkate i non brkate sorte ,ovde se pise da brkate su vise zarazene,no kod mene je sve isto ,a dobile duet ultra u cvetanju.Steta,a taman je lepo krenulo sa kisama,pored poplava po njivama,polu unistenih suncokreta,kukuruza,soja ,barem psenica je imala full benefit od svih tih padavina,puno se popravila,lepo su izgledale.Ali sad ko zna koliko ce gubitci prinosa biti,u vostanoj fazi je ,bar ovo toplo vreme,donekle,ima i nekog pozitivnog uticaja da ubrza malo zrenje ,inace bolesti ima da je urnisu ako se otegli sazrevanje.Mislim da kad je u odmakloj fazi vostane zrelosti ,ne moze joj puno naskoditi fusarium ,no ko zna...
 
Danas otišao da obiđem pšenicu , čitam vaše komentare o septoriji pa da pogledam kakvo je stanje . Ima i kod mene ali zasad nije jako izraženo ono što me je više iznenadilo jeste da još kod mene pšenica još uvek cveta . Odrađena zaštita početkom cvetanja sa Amistar extrom (pre 4 nedelje) a prethodno tretirano Duet ultrom . Da li sad tretirati još jednom protiv fusariuma ?


Inače sorta je Syngenta moisson
 
Razgovarao danas sa direktorom jedne semenske kuće koja ima dosta zastupljenih sorata pšenice na našem tržištu i kaže čovek da" nije sve to baš tako, ima dosta ne zaraženih pšenica, možda se koji dan poranilo ili okasnilo sa drugim tretmanom, a njihova semenska nije nikako zaražena, prskali tri puta...".
Sad se svi posipaju pepelom i izvlače.
 
Razgovarao danas sa direktorom jedne semenske kuće koja ima dosta zastupljenih sorata pšenice na našem tržištu i kaže čovek da" nije sve to baš tako, ima dosta ne zaraženih pšenica, možda se koji dan poranilo ili okasnilo sa drugim tretmanom, a njihova semenska nije nikako zaražena, prskali tri puta...".
Sad se svi posipaju pepelom i izvlače.

U pravu je! Ima razlike u vremenu tretiranja u zastiti klasa.Ja sam krenuo prvi dan i posle pauza od 5 dana i ima razlike ogromne prvu koju sam tretirao obolela dosta ovo ostalo malo jako, a ista sorta i ista parcela.
 
Milelale izvini a šta fali mom žitu? Kako ti znaš da li je moje žito dobro ili loše? Nisi ga ni video. Ja tvoje ne komentariše. A to kako sam nešto napisao ne znači da ne znam pravopis. Može da bude i greška u kucanju. Svako ovde i svašta piše i ima slovnih grešaka u pisanju pa niko to ne komentariše kao ti i Matić.
 
Milelale izvini a šta fali mom žitu? Kako ti znaš da li je moje žito dobro ili loše? Nisi ga ni video. Ja tvoje ne komentariše. A to kako sam nešto napisao ne znači da ne znam pravopis. Može da bude i greška u kucanju. Svako ovde i svašta piše i ima slovnih grešaka u pisanju pa niko to ne komentariše kao ti i Matić.
Da se tako ne primas,ne bi te oni ni zajebavali....ja prvi promasim slova pa nikonne komentarise....malonpozitivnog duha i sale na svoj racun pa onda na tudji i bices sve ok

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Ma ovi novi telefoni pa sve usko,ko u nevine devojke

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Milelale izvini a šta fali mom žitu? Kako ti znaš da li je moje žito dobro ili loše? Nisi ga ni video. Ja tvoje ne komentariše. A to kako sam nešto napisao ne znači da ne znam pravopis. Može da bude i greška u kucanju. Svako ovde i svašta piše i ima slovnih grešaka u pisanju pa niko to ne komentariše kao ti i Matić.


Bezazlena šala MIRBAN.
Ljudi jauču sa svih strana, te fuzarioza, te lema, te...dilema, opšta propast, a onda komentar "Ne sumLjaj nego sumNjaj!"

Iskreno sam se nasmejao komentaru, a ne pravopisu.
Mislim i da je komentatoru to bila namera.

Bez zle namere.
Izvini.
Verovatno je muka veća od zajebancije.

 
Moja Ns 40, malo se nakrivilo od jucerasnje oluje ali nista strasno, zrna iz zarazenog vlata, nije radjena zastita u cvetu
b5c034d5b80f489f9b5348edb8302c03.jpg
7185c205fa17342dc966552c64d61543.jpg
2257179d962ffbda700efad007f7c182.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bezazlena šala MIRBAN.
Ljudi jauču sa svih strana, te fuzarioza, te lema, te...dilema, opšta propast, a onda komentar "Ne sumLjaj nego sumNjaj!"

Iskreno sam se nasmejao komentaru, a ne pravopisu.
Mislim i da je komentatoru to bila namera.

Bez zle namere.
Izvini.
Verovatno je muka veća od zajebancije.



Treba nas je*ati , kad smo mi stoka.Posle svih ovih zajebancija sa psenicom sad jos ono kao slag na torti i fuzarioza klasa taman da nam skrati muku.

Inace, VG ce izaci sa cenom od 16din. Idemoo brze jacee bolje u buducnost..
 
Sada bio u ataru , za 48 sati metamorfoza iz lose u katastrofa , vecina psenice nema ni nekoliko ispravnih nenapadnutih klasova po jednom metru kvadratnom. Tretirane , one ne tretirane ne vrijedi ni kombajom da se ulazi u njih.
 
Slikana Avenue pre 2-3 dana. Zrno u vostanoj fazi, jel moze da se prosiri jos bolest?
2efc2c8498918fe553f55d5427cdb540.jpg
6fc700c4829ffe5d2e435ef0459837e0.jpg
b31c733c95461247c55737ba3943495f.jpg
739717976ab2abe7e25b05600b8a3447.jpg


Poslato sa ATU-L21 pomoću Tapatoka
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh