Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da su i kod nas psenice pokisle i one bi pobesnele,ovako zali boze na cega psenice izgledaju a i sam atar je jadan.
 
Ни код нас није атар цео исто покисо,највише је било у селу а атар како где.
 
Ja sam pre 10 dana uradio kompletan tretman. Za vikend sam obišao parcelu i nisam mogao da nadjem ni lemu mi ona jajašca što ih je bilo u neograničenim količinama. Dakle Fastac je odradio maksimalno posao. Sad još da fungicid se usvoji u biljci i da bude zaštićena (a msl da hoće nakon ovih kiša). Za trave ne brinem jer je ona u većoj meri iznikla i dobila je dozu. Jedino što me brine jeste divlja zob. Ne znam da li je ona bila iznikla. Dodao sam furore pa ćemo videti da li je to ok. Sad pšenici samo treba sunca i msl da za nedelju dana neće moći da se prepozna (naravno u + smislu).
Kolega kakav si "furore" dodao u prskanju psenice?Ako si ovaj https://www.cropscience.bayer.rs/sr-Latn-RS/proizvodi-zastita-bilja/herbicidi/furore-super.aspx , a ja samo njega znam kao furore onda vise neces imati psenicu.
 
Dok nije izasao Husar preporucivali su da se Furore dodaje za divlji ovas ali iskljucivo uz Sekator zbog protektanta. Vi verovatno nemate divlji ovas pa niste upuceni u pricu :osmeh: Naravno moze i Palas ali je ograniceno do drugog kolenceta.
 
Spajki već 3-4 godine koristim Furore super u prskanju pšenice, a razlog je pojava divlje zobi. Naravno uvek ide uz Sekator i u dozi do 0,8l/ha. Nikad nisam imao problem sa pšenicom, ali zato dobro deluje na divlju zob. Tako da, nemoj da brineš, sve će to biti OK.
 
Spajki već 3-4 godine koristim Furore super u prskanju pšenice, a razlog je pojava divlje zobi. Naravno uvek ide uz Sekator i u dozi do 0,8l/ha. Nikad nisam imao problem sa pšenicom, ali zato dobro deluje na divlju zob. Tako da, nemoj da brineš, sve će to biti OK.
Jel si probao u jecmu mozda ili su cuo da je neko prskao jecam?
 
Uradjena je danas druga prihrana sa 200kg/ha SANa. Ova kisa je bila zlata vredna pre dve nedelje kad sam sejao suncokret izgledale su dosta losije i dosta zuce. Sledece nedelje kad se malo stabilizuju temperature prskanje.
18f7f84d1bd58930b899d0e92848893d.jpg
2259398024efce7ed0f55e46e2733728.jpg
4ed698188902a07080826281123c3f2e.jpg
5ec82284ab6b722a16abefcf0c940274.jpg


Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Nisam jer se ni prva tura tad nije rastopila jer kise nije bilo od 10 marta otkud sam znao da ce ovog puta pogoditi, ja razbacivao 23.3 pred najavljenu kisu koja gle cuda nije ni pala :osmeh: Sad sam bacio jer ima najave par litara za sutra, a posto je krenula sezona lokalnih razvoja nesto ce da ubode do prvog maja.
Ali kako sam se nadao da nece ostati nista od azota iz prve prihrane, jer je cekalo kisu skoro jos malo pa 20 dana, i nije tako lose. Tacno se poznaje na dve njive gde nisam lepo sastavio.
 
Gledam slike vasih psenica i sve mi vise pada na pamet da ja moje istanjiram.
Mi smo od 25. februara do danas dobili maximalno 15 l kise ukupno.
Jad zivi......
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh