Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Iwanho ako nije radjena zaštita fungicidom onda je bolest lista. A možeš bolje je da odmah isprskaš nekim fungicidom. Još nije ti kasno.
 
Avenue, odradjena zastita pred kraj klasanja mozda negde tek na uvrtinama krenula da cveta. To je bilo pre onih kisa. Malo redje nego sto bi trebalo ali sta je tu je.
Razmisljam jos ovaj Modern i Balaton koji zavrsavaju klasanje da oprskam za vikend pre cvetanja posto opet ima neke kise od ponedeljka
3da0e5b6a2c2b9e80a8f2fa47410fae3.jpg
034006daba28f1ebd90579d13e7a79e3.jpg
ee8d4a35ecc3b1d817ff5989a66ad785.jpg
09d5c174edaf89fb49d2b02f13eee55a.jpg


Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Iwanho ako nije radjena zaštita fungicidom onda je bolest lista. A možeš bolje je da odmah isprskaš nekim fungicidom. Još nije ti kasno.

Hvala na savjetu. :ppozdrav:
Malo sam pogledao na netu i čini mi se da se radi o smeđoj pjegavosti lista. Uspješna zaštita je jedino preventivna, a nakon pojave simptoma se šteta može samo umanjiti. Dodatni problem je dugačka karenca (45 dana). Ako bude dobro vrijeme mogla bi biti za žetvu prije isteka karence.
 
Koja osig. kuca je u pitanju? Pa zar toliko dana im treba da izadju na teren! Da je kukuruz ili soja u pitanju vec bi se donekle regenerisao pa bi rekli da nema stete.

Dunav je u pitanju, nema sanse da se nevidi steta , a i svakako za suncokret i kukuruz radice predprocenu. Do sada nismo imali zamerke na procene njihovi procenitelja. Videcemo ovog puta


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Polako samo,kada udje kombajn i "mutavi" premeri...
Pisao sam već koji put ali ajd opet. Prošle godine na tabli od 15 jutara bilo 6 jutara sobreda i ostalo ingenio. Ingenio na izgled dosta bolji, kroz sobred si mogao videti miša kako trči. Skinuli prvo sobred i izmerili i podelili sa 6, dobili nekih 4700 kg po jutru. Nastavio odma dalje ingenio, na kraju saberemo sve i podelimo sa 15 i dobijemo prosek sa cele parcele oko 3700-3800 po jutru... Eto koliko je ingenio podbacio a izgledao bolje od sobreda. Tako da videćemo šta kaže mutavi na kraju...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Људи данас пролазим поред једног парлога човек скинуо жито прошле год узорао дубоко и Пролетос ништа није дирао (дрљање итд)Неће ништа ни сејати јер би морао поново да оре или тањира....САМОНИКЛО жито има га 30% то је тако здраво и једро влат као чокањ заставичар здрав ма жито за Школу у парложини нај горој...???
 
Људи данас пролазим поред једног парлога човек скинуо жито прошле год узорао дубоко и Пролетос ништа није дирао (дрљање итд)Неће ништа ни сејати јер би морао поново да оре или тањира....САМОНИКЛО жито има га 30% то је тако здраво и једро влат као чокањ заставичар здрав ма жито за Школу у парложини нај горој...???

Ovaku, tj slicnu situaciju sam imao jedne godine i ja...zaorana je parcela pod psenicom (ne pitajte me zasto se nije skinula, voda ubila) i u prolece pola njive se zeleni a pola opet pod vodom, savetovali me svi da ostavim tu psenicu, samo djubre da bacim....ja tako i uradio, slepac....sto kaze grunt izgledala nikad zelenija, medjutim od prinosa slabooo...bas slabooo, pokajao sam se, ali sve je skola
 
Ja bi jako voleo da vidim tu psenicu gde vidis misa kako trci,a ona na kraju nacuri,4700kg/kj.
Не ради се о приносу ради се о томе да то жито не напада ни болест ни лема,а ове хибриде знаш и сам шта све мораш око њих.То је парлог то се неће ни врћи само сам констатовао и питам се како је могуће?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh