Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Skinuo jucer mojih 0.2 ha ( za licnu.potrebu sijano), 1200 kg bilo,sorta Euclid.Kvalitet je los,nisam nikako zadovoljan zrnom,ima zaraze iako je tri puta prsaka fungicidima.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Veceras poceli vrsidbu Sofrua,uradjeno nesto vise od 3 ha na 4 mesta,sve lose.Hektolitar 66-71, vlaga 13,6-14, primese 2,5 a prinos nesto preko 5 t/ha...Uzas
 
Iz današnjeg posla. Inače česta slika u našem ataru...
3f98277ac6dd5db02ea80b5323215636.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Kod nas u ataru tek juce i danas se pokrenula masinerija, sta je juce bilo 15 %vlage jutros je bilo 17, svi smo cekali podne da se pokrenemo. Danas radjena njiva koja je dobila samo jednu zastitu od bolesti, nije nikako bila usput da se radi nesto vise na njoj . Parcela 3.87 kj prinos 3036 kg/kj ht75.4 sorta Ingenio,slika ce sve reci sto se tice primesa
ed766b4bd48cf54125e2510827cceee5.jpg

plus galijuma kao da sam ga sejao. Tek smo poceli ostale njive su prskanei cistije ali bice mislim i manjih prinosa i vecih. Ako izvucemo 3200kg/kj prosek bice odlicno, tome se nadam ove godine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Skinušmo juče 3 jutra Anapurne koja je na oko najlošije izgledala ... vlaga 15, a rod 3400 kg/kj.
Ostalo će da sačeka dan dva da još malo uzori jer je baš mokra zemlja, a i slama još jaka pa zeza vlaga malo.
 
Ingenio ,jedna zastita , jesenje djubre i dva azota

1.5kj 3.500kg jusa..
Vlaga 10.5% , hektolitar 72

Bolesti je bilo , kao i po celom ataru, kasno nicanje i jako lose bokorenje, katastrofa.

Predusev kukuruz , ostatak na suncokretu izgleda bolje ,videcu sutra sta kaze vaga.
 
I ja upravo završavam moje...foxyl bolji od alcantare,prvi na suncokretu,drugi na kukuruzu kao oredusevu,na tanjirano sejano,120 kg semena,100 kg mapa,180 do 200 kg ana,bez prskanja...prinos je preko 3t e sad za koliko kazaće vaga ujutru...
Kako sam se nadao, dobro sam i prošao...
A da je vruće danas, vruće je za medalju...gori nebo,gori zemlja,nema ni povetarca ..

- - - - - - - - - -

Još uvek ima ladnog piva... gas gas
 
Komsija koji seje na mojoj zemlji 2,4ha sad zove i kaze da cekam pare za zemlju. U prevodu 2,4 ha 1,2t od djubrenja stajnjak i prskao jednom.Ali zato slame kao u prici.
 
Sad vidim da ni drugima nije bolje nego kod mene, bojao sam se da negdje nisam gadno pogriješio...... Jučer krenuo u pšenicu, hektolitar 72.....kako? Dvaput prihranita, uvijek sam jednom, u 20g kako radim, ako sam samo dvije godine dvaput prihranio uvijek je hektolitar bio preko 80, jedne godine 78.......vlaga 16%, ima nešto trave, pa vjerujem da ju ona vlaži, a zrno tvrdo, nemogu pregristi...... Nastavit ću u četvrtak, pa što bude, samo da skinem, da mogu soju sijati......
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh