Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To pregledaju atare onim dronovima koji su namenjeni za kontrolu površina i hvatanje frajera u jesen kada pale biljne ostatke po njivama.Kupili ih i sada treba da se razrade do prvog servisa...
 
Kretenizam.Dok su subvencije bile do 100ha imali su dosta tačne podatke koliko je čega zasejano_Ovim načinom ophodjenja prema poljoprivrednicima imaju relativne podatke za ovih 20ha za koje se daje socijala.Kazem relativne jer su tacni podaci samo kod ljudi koji osiguravaju useve.Oni koji to ne rade mogu obnoviti gazdinstvo bez promene setvene strukture što je glupost.
 
Sakovic i njegove procene,samo povratiti od istih,sto se tice posejanih povrsina,prolazio sam po atarima backe,u nekim selima ima po sejano psenice,solidno,u nekim malo,vise od 350000 ha nije posejano,a 550000 je za siroke narodne mase podatak:ppozdrav:
 
Profesorr slažem se sa tobom oko površine. Nemaju oni pojma. Daj da i ovo što je posejano nikne i da sledeće godine bude dobrog prinosa i cene. Juče sam pročitao vest da je podbacio prinos u Australiji za 20% (sa 19 na 15 miliona t) što će kažu uticati na svetsku cenu. kažu u toj vesti da oni neće izvoziti pšenicu. A razlog pada proizvodnje je jaka suša koja ih je pogodila. Valjda kod nas neće biti suše pa da i kod nas podbaci. Mada mnogi kažu da zbog kasnije setve i nicanja će sigurno biti manji prinos.
 
Sakovic, Galetin (ne forumas) i ostala bratija i dalje barataju podacima iz 90ih koji odgovaraju narodnim masama. Ponavljaju kao pokvaren radio.
 
Danas išao da obidjem neke parcele sa psenicom,glodara ima zanemarljiv broj.Dosta opasenih oaza od srna ali raste dalje bez oštećenja.
c9dc6e135b249c2f14a2e77a05fd0a1c.jpg
79ff64a6baf3dc4391bc6f29ae819547.jpg
 
Juce bili do NS. Celim putem nismo videli zglavnu psenicu. 2o% njiva krezubo ostalo nije ni niklo.
 
I dali će izaći, ista situacija i kod mene. Nebude izašlo za desetak dana biće preoravanja.
 
Jako je kratak deo dana gde su temperature preko 7-8C,pogotovo kad preko noci bude mraz,onda se uslovi za nicanje sticu tek posle 12h i onda ubrzo pocne temperatura opet da pada
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh