Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
postavio sam slike,nije samo meni svima koji su bacili lepo djubre izgleda kao moja ne znam zasto ste me napali ja samo iznosim cudjenje da je svuda losa nelogicno mi da samo u moj kraj dobra ko dobro odradio!I primetio sam da sem mene i mog druga koji smo danas prskali niko ali bas niko nije oprskao psenicu a da sam video svi cekaju nesto a psenica samo sto nije klasala ajde prskanje i djene djene ali zastitu niko nije odradio a verovatno bolest ce napadne uskoro jer kakva je godina bice cudo da nas preskoci
 
nisam konstanto na forumu uvece tako pogledam na brzinu sto me zanima i to je to i posto sejem psenicu,kukuruz uvek otvorim teme gde se o njima govori tako da pratim u sustini sada nisam neki zagrizen da listam stranicama unazad da bih nesto ispratio ali u sustini upoznat sam a sada me zanima kakve veze ime da li sam od pocetka i jastreb i kokosinjac?Samo sam prokomentarisao da sam primetio da svuda losa zita i da i mi nismo imali neku kisu a da zita prilicno dobra a kolege su me napale kao da sam dosao da provociram :sta: sto mi naravno nije namera
 
Kazem ja lepo da ce psenice bukvalno da preskacu faze.... sta ce biti od njih, videcemo na kraju.
7829dc80dfd6b73a541d580aabb77848.jpg
 
Danas pricam sa drugom o psenici kako su jadne i dok sam sejao obratim paznju kad ne gledam u markir pa psenice nemaju ni 25cm visine,a vec izbacuju zastavicar sto rekose bukvalno preskacu faze i to ne po jedna vec pet stepenika!I onda muka od razmisljanja cime prskati krenuli korovi kao da su u livade posejane,a retke mogle bi se spartati?
 
I na kraju bez obzira sto ce biti niska nema potrebe vise da bacamo pare na regulatore,na kraju opet ce biti prosecnih prinosa od 5-6t/ha
 
Juce nesto oprskano Sekatorom, Falkonom i Furoreom, ostatak ce morati da ceka prestanak kosave jer mi se ne prskaju komsijske njive :osmeh:
Napredovala lepo u visinu i brzo preskace faze, ali fali tu gustine za neki prinos veci od 5t/ha. Mada ko zna daleko je zetva prosle godine do maja obecavala bar 6-7t pa se zbog suse jedva skupio prosek 5,5t.
 
Paracinac dosta zavisi i od tipa zemljista, razlicito je zemljiste kod tebe i kod njih, drugacija struktura i vodne osobine zemljista, i uz odredjeni raspored padavina kod tebe i kod njih bice vise zita kod tebe nego kod njih, dok u preostalih 95% slucajeva ne mozes da stignes njihove prinose pa sve da se izujes bos
 
Sad sam gledao moju evidenciju od prošle godine. Naime 03.05. sam prskao pšenicu jer je tad već počela da cveta. A bila je normalno posejana u oktobru i odmah je nikla. Ovogodišnja je posejana početkom decembra i išla kilavo sve dok je sneg nije 2x dobro natopio. Gledajući je pre dva dana vidim da je blizu da isklasa pa će skoro u isto vreme ići zaštita klasa. Dakle kao što su ovde mnogi rekli dobro preskače faze razvoja. Ova moja i nije nešto visoka inače (Zvezdana) tako da je sad sasvim dovoljno izrasla. Videćemo šta će biti na vagi na kraju balade.
 
Oko Djurdjevdana sve klasaju,prvo one lose pa onda dobre.

@Paracinac
Nadam se da si prskao od rasta,posto ova poleze u najavi,vec ima nakrenutosti,mnogo je gusto sejano,moli Boga da bude kise u Maju inace ima da bude dudinja od klasa

P.S. Ovo je savet i konstatacija,nemoj da mislis da sam kao nesto ljubomoran,posto je to kod mene u dosta kvalitetnijem stanju.
 
Psenice su nam žedne,i to jako.Rastu nekako ali se muče.Danas uz ludu kosavo palo kise da se zacrni zemlja i vetar je osušio za 15 minuta.Toliko je kise palo.
 
18 je i dobra cena pored ove vlasti,nzm koliko vi ocekujete da bude vise od toga :D....extremno ste optimisticni.Ja ocekujem 16-17 dinara u zetvi,zabole njih ako mi nemamo prinose,tu je uvozna roba,jedino ako u celom svetu zafali psenice,e onda mozemo ocekivati bolje cene.
 
Ja sam cuo prosli mesec za jedan ugovor sa jos mizernijom cenom za psenicu.Biće nam veselo,kako god bilo.Jedna slika od prosle nedelje kada sam je prskao.
2e93ff0b35446832573aba4776e43e1e.jpg

Spajki koji prinos po tvojoj proceni moze se dobiti na ovoj tvojoj psenici ako bude dobila par lepih kisa u maju 3500kg po lancu po meni najmanje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh