Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kada prodje žetva i sva roba bude "predata" u zadruge i ostala skladišta,možemo se žaliti upravi vodovoda i nikom više.Na cenu se može uticati samo ako roba u vreme žetve ne završi u otkupljivačevom/preradjivačevom silosu,nikako drugačije.
 
Svake god ista prica, svake god ubijanje u pojam i rusenje seljaka, cim zetva polako stize odmah obaranje cene, ili "jos se ne zna cena" strasno znaci. Ovde kod mene isto su dosta spremni za strajk, al ko nas pita sta, rade kako oni hoce.
 
Ja cu kako stvari stoje gledati da sto vise spakujem kuci, pa cu da vidim sta cu do zetve kukuruza. Neki procenat ce pojesti stoka ali ostatak ce morati da se rasproda do zetve kukuruza. Mnogi planiraju isto ali ih strah od stetoticna.
 
Doguraces ti i jace od 5t, na prvoj slici oko 3.5-4t. Imas i dobrih psenica a i ova sto je nastradala opet ima i tu zrno neko.

Ali sa cenom nas ubijaju 17 din pa ne isplati se da idemo da ga kosimo realno.Ako se ne bunimo posle zetve onda cemo ga na*ebati gadno i ako bude tacno to i sa cenom su cokreta od 27 onda mozemo reci BYE BYE SERBIA,Hello Germany

Ono ima zrnca, ali sva smaljava, pola od toga ce kombajn da izduva. Videcemo, kako bude da bude, samo da mi ove godine vrsimo, a ne grad ko lane
 
Iz obilaska. Alcantara i Sobred...

1d1d1be53d30452e736635b926ef6b98.jpg
583a0ef45f1e7034826182c6837d7a89.jpg
d319a7f3ec3109f22b2febf310306fd1.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Uglavnom semenska kuca Caussade oduvace ove ostale,imam Sobreda i Sosthena obecavaju dobro, dok solehio me razocarao.
 
Moja Zvezdana jeste zutnula ali ima jos ponegde zelenog lista a stabljike su polovicno zelene. Pregledom zrna ono je kako gde. Neko jos u mleku a neko je promenilo boju ali mekano. Treba ce jos min 7 dana da dobro sazri. Inace zrna jako krupna. Kad bude usao kombajn videcemo sta ce na kraju biti. Samo grada da ne bude. Iako mi je osigurano ne volim da ga sad mlati.
 
Prema prognozi za moj kraj sutra i u četvrtak biće 33-35C, pa za vikend neko zahlađenje (zbog severnog vetra) na 26-28C a od ponedeljka opet visoke temp. Ako tako bude ja bih da vidim da u sledeću sredu uradim (zbog najave da od četvrtka ide opet promena vremena - ako je bude) pa da ne okiša i posle ne mogu da uđem. Naravno sve zavisi od vlage zrna mada mislim da za 7 dana će sve to doći na svoje sa ovakvim temp.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh