Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Glavni problem kod pšenice bar kod nas a mislim i kod većine drugih,jeste što je mnogima zinulo **greška za zemljom,kako privatnom tako i državnom pa ne mogu na vreme da je obrade uredno, onda se oslanjaju na vremenske uslove,kad poseju polovinom novembra,da padne jedno 50 litara kiše i da bude tmperatura +15,e jbg,ne ide.Kad bi svako radio koliko fizički može da stigne,sve bi pšenice bile posejane u optimalnom roku,i dale bi odličan rod.Ovako samo neka je što više površine a prinosi kakvi budu.Ja sam moju posejao 3 oktobra i izgleda odlično,za nju nema zime.Da sam radio tri puta više zemlje nema šanse da bi je stigao posejati na vreme.Takođe što sam uslužno sejao krajem oktobra i ta izgleda sadvim solidno,a za ove kasnije setve nemam komentar.Takvi poljoprivrednici kojima nikad nije dosta ili bi trebali smanjiti površinu zemlje ili zaposliti jednog ili dva dobra radnika.

Mi smo posejali žito i ječam početkom oktobra ali se slabo vidi na njivama da niče. A šta je po tebi optimalni rok? Lako je tebi kad je bilo kod vas kiše krajem oktobra pa se sad lako praviti pametan. Treba se praviti pametan kad su uslovi kao kod nas do početka decembra nije bilo ni kapi padavine seme je bilo u prašini.
 
Noćas je još malo palo snega, kod nas ga ima nekoliko centimetara valda će je zaštititi od ovih niskih temperetura.
 
Do sad smo lepo sejali jecam ili tritikal na nekih 5 ari, a cale navr'o da posejemo celu tablu od 30-ak ari, sve mislim zasto je lose niklo, a ono sto je on megalomanski navro da seje toliko tritikala pa nije odradio kako dolikuje.
Al oprastam mu, volim kad su svinje mesnatije. :osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh