Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da je ona nikla kada je trebalo izbokorila bi se bez problema.
 
Da li je neko koristio djubrivo od Timacagro?Ja uzeo jednu tonu da probam ali preporucuju mi kombinaciju sa kanom.Bacio sam malo Kana sad za nedelju dana da bacim njega pa da vidimo da li ima te razlike kao u ceni.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока

jako dobro gnojivo, ali cijenom se jednostavno ne isplati. bolje ako već hoćeš renominirani proizvoid idi na yaru što se tiče fosfora i kalija.... netko je pričao o priliranom kanu, da petrokemija ima jako dobra gnojiva, ali ako bacaš više od 15 metara nemoj ići na prilirani jer je raspored dosta lošiji nego da si išao na krupno granulirani.
 
Ja sam čuo da se preko 16 stepeni pšenica ne bokori, samo šiba u visinu...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Pa zavisi od velicine psenice i vrste regulatora,ja cu krajem marta,samo da budu ustaljene dnevne i nocne temperature
 
Pšenica ,mislim da je Modern, iz dela atara prema Melencima.





- - - - - - - - - -

Ja sam čuo da se preko 16 stepeni pšenica ne bokori, samo šiba u visinu...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
Odprilike tako nekako ,bokorenje se odvija na temperaturi od 5-20 stepeni a optimum je oko 16.
 
Sofru predusev Uljana Repica
7478fd1a42315be534f913dca9bb4d47.jpg


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Bolja je nego na proslim slikama.
Ja sam danas obisao moje psenice,lepo su odskocile posle ovih 10L kise sto je palo u zadnjih par dana.
 
Ako imas glatki ,mislim da bi bolji posao odradio,jer tip prstena kod tvog kembridz-a ima dublji kao kanal izmedju istih,nzm kako bolje da se izjasnim,evo npr na ovoj slici ovakav tip rolera bolje gazi zemlju,ne propusta vece grudve,time i bolje bi gazio psenicu.
michalak-wal-cambridge-roller,2e960ace.jpg
 
naravno da je bolje.
Ali ne mogu ja tako.
a i priprema je bila losa, dosta suvo je vilo...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh