Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pre dva dana zavrsena druga prehrana 200kg san-om i isprskana psenica koktelom protiv korova,bolesti i stetocina. Inace ima dosta septorije i po neki okolis sa psenicnom rdjom.
1e6dd51641350bc7dc9eba5c37fdc386.jpg
14fd1213a13ffd958f0157421f4d0e96.jpg
9ce78d47c4038bf124ba2e10ed998da1.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
Kolega malo si poranio sa tom rabotom, nevidim ja tu nikakve bolesti sem nedostatka vlage a roknuo si dobru zaštitu, trebao si sačekati da prođe ovaj kišni talas i da pšenica malo dođe sebi ali no.
 
Koliko bese sme da se ubacuje rastopljena urea prilikom prskanja ?? I koliko ima uticaja ne mora na prinos koliko na opste stanje biljke ? Hteo bih prilikom prskanja da je osvezim malo azotom nakon ove suse.
 
Kolega malo si poranio sa tom rabotom, nevidim ja tu nikakve bolesti sem nedostatka vlage a roknuo si dobru zaštitu, trebao si sačekati da prođe ovaj kišni talas i da pšenica malo dođe sebi ali no.
Ima dosta septorije i matorih lema kao i rdje na opkolise. Bolje je da je sprecis na vreme nego da lecis kasno.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Nema šta da se obilazi, čim noćne temp predju 5 stepeni sledi joj prvi koktel, do tada joj ništa ne možemo...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ovde pšenice podivljale nakon kiše.Razlika u odnosu na sušan period drastična.Prskanje kad vreme dozvoli jer je sada blato.
 
Bice povuci potegni sa prskanjem,vidim da ce biti i povremene kise a i vetra,a zita sad preskacu faze ko prepone,najveci problem je zbog herbicida

- - - - - - - - - -

Jel koristio neko chopin evolution i kako se pokazao
 
Ja sam pre 10 dana uradio kompletan tretman. Za vikend sam obišao parcelu i nisam mogao da nadjem ni lemu mi ona jajašca što ih je bilo u neograničenim količinama. Dakle Fastac je odradio maksimalno posao. Sad još da fungicid se usvoji u biljci i da bude zaštićena (a msl da hoće nakon ovih kiša). Za trave ne brinem jer je ona u većoj meri iznikla i dobila je dozu. Jedino što me brine jeste divlja zob. Ne znam da li je ona bila iznikla. Dodao sam furore pa ćemo videti da li je to ok. Sad pšenici samo treba sunca i msl da za nedelju dana neće moći da se prepozna (naravno u + smislu).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh