Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nemoj da vas brine list solehija,nije nesto lep,a pogotovo kad je susa,uvije ga kao kukuruz,a na taj nacin stiti sebe
 
Mi zastitu krecemo psenice cim vreme dozvoli da bi ako treba dve da izdrze sto duze i da je period ceo maj pokriven. Misljenje mi je da je psenica u velikom stresu i da je bolje malo sacekati da krene da uzima hranjivo iz ove druge prihrane , pa da se ima i sta stiti bar da je koliko toliko lisna masna razvijena. Mi nismo uocili neke vece simptome bolesti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moze Sekatorom, u zastavicaru. Ali mislim da za 3 5 dana bice i za to kasno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Bolje nemojte prskati klasovi su poceli viriti van barem na mojoj. Neznam koji si razlozi bili da biste stigli ali mi smo nasu od korova oprskali krajem 3. Mjeseca ako se ne varam ili mozda pocetkom 4.
 
Psenice kod nas su krajem 3 meseca skapavale od zedji ,samo joj je jos falio stres od herbicida.

U mom okruzenju su pocele da lice na nesto tek posle ture proslih kisa a tad su i korovi krenuli.
 
Zaključak iz ovih par diskusija je da će druga zaštita krenuti tek za dese ana.Neće pre ni cvetati, a malo će doći sebi posle ovih kiša i onog sušnog perioda,pa će fingicid da izdrži jedno tri nedelje a to je juni i onda nek počne polako i da zri i privodi kraju svoj životni vek.
 
Mi zastitu krecemo psenice cim vreme dozvoli da bi ako treba dve da izdrze sto duze i da je period ceo maj pokriven. Misljenje mi je da je psenica u velikom stresu i da je bolje malo sacekati da krene da uzima hranjivo iz ove druge prihrane , pa da se ima i sta stiti bar da je koliko toliko lisna masna razvijena. Mi nismo uocili neke vece simptome bolesti.


Ni mi nismo uocili neke vece simptone, kao ni neku vecu psenicu u ataru..........:haha:
 
Ja sam kupio fungicid za drugu zastitu i to vec radim poslednjih 6-7godina,ali ove godine ce odluciti duzina klasa,ako klas bude kratak,a sklopa inace nema,ostavljam fungicid za dogodine
 
vsj6sp.jpg
Desno Solehio levo Modern.
2e6byq0.jpg
Desno Modern levo Avenue.

- - - - - - - - - -

Slikano 26.04.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh