Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Makso dobili smo 20 litara kiše i to je sva umetnost i pamet.Moja je sejana malo dublje pa nije još 100% izašla.Sejao sam rođaku nedelju dana posle moje ali je setva bila na jedva 3cm i ta je izašla sva ko četka a čak i u putu gde sam ispuštao seme da mi ne ostaje u sejalici tokom zimskog sna.
 
Kod nas ima psenica posejanih pre vise od mesec dana...prazne njive,kise nije bilo ne pamtim,a u polju nema se zasto biti,bilo sta sada raditi,sem ponegde eventualno podrivati-je ludost.
 
Sutra ide tifon na njivu i 20L/m² ce joj biti dosta jer ni ne pomislja da nikne...
 
20181030-085831.jpg

Iako je sejano i spremano profi masinama niklo je samo dokle se zaliva.Mk agrounija
 
i ja od sutra zaliva jecam 5 ha.Pa onda golu zemlju da bi mogao da izorem i posadim luk.Drugo neka ceka .
Godina kakvu ne pamtim.
 
Pa kolika će im biti pšenica ovima što je zalivaju? Još ovako toplo vreme ima da je izvuče i biće sigurno 30-40cm. Ja ću probati sad za vikend. Pošto oranje ne može onda moram da zovnem komšiju sa velikom tanjiračom 2x prohod i da vidim na šta će da ispadne. Od toga zavisi šta ću i kako polse raditi. Nadam se da će koliko toliko uspeti da zatrpa kukuruzovinu. A da li ću sejati sejalicom ili ciklonom zavisi od stanja na parceli. mislim da je ovo poslednji vikend da se to uradi jer sam ubeđen da ovo vreme ne može više trajati ovako i da mora se promeniti. A posle je sve teže izvesti sejanje.
 
Bolje da ne krene.Kod nas je lose stanje .Mislim da ce bolje biti one koje nisu krenule.Uglavnom ovo sa psenicom mi se uopste ne svidja.
 
Obilazio sam jednu parcelu sa psenicom, nikla mi je prvo na bregovima gde je vejavac pesak i tamo je najveca i najbolja, ima delova gde uopste jos nije nikla, ajd sad budi pametan.....:sta:
 
Od Neuzine do Zr,pa do NS,ni jedna psenica ne nice kolko sam ja video,tj video sam jednu parcelu pored puta koja nice,ali to sto je niklo je nekih 10%,mozda ni toliko.Juce je neko tanjirao kukuruziste pored puta ovde kod nas,iza njega prasina kao u sahari.Sve te kise sto su padale ,po pola litre,litra,par litara,ali posto je vetar sibao ko lud maltene svaki dan,pa i sad duva dobro,sve se to isusi.
 
Ja sam prosao odredjenu kilometrazu po okolini, mnogo je malo posejanih psenica a niklu nisam video.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh