Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juce stiglo seme avenue, apac, sostin i anapurna! Sa pripremom sam pri kraju. Isao sa 150kg mapa, a setva nisam pametan sta raditi. Zemlja je presuva. Da li sejati u suvo ili cekati kisu?

Psenica se seje u prasinu, i ceka kisu, ako si pripremio to ti je moj savet...
 
Danas posejao 2,6 ha semenska Solehio i malo Monte Kristo. Dve najgore stvari koje su mogle da se dese: suvo i plitko.
Bilo mi nešto loše pa me žena vodila na hitnu i kad je ispričala šta sam radio,kaže doktor da se neću oporaviti za dve nedelje,tek kad padne lepa kiša.
 
Sasamatic jesi sejao i Avenue i pre ili ti je ovo prva godina? Kakvo ti je iskustvo sa ovom sortom? Jel ima neku falinku ili može za naše krajeve?
 
Jedno pitanje, ostalo mi je 100kg semena neotpakovanog, deklarisanog, novog....da li ce biti problem do sl oktobra da stoji u istim i da li cu morati otvarati i proveravati seme preko leta? Ostajalo mi je kukuruza i suncokreta, to nije problem ali original psenicnog semena nikada....je l neko imao slicna iskustva?
 
Evo i moje Anapurne pravi borac, prijatno me iznenadila,ovo joj je 10 dan od setve.U zadnji momenat posejana,dok je još bilo iole vlage,posejao sam je na 7 cm dubina,ne bi li joj olakšao zbog vlage,sutra dan povaljana.Oko 90% je izašla,ono što nije izašlo ima klicu i tu je blizu površine.E sad samo kiše i biće nešto od nje.




2qa3gqh.jpg



121psu0.jpg



w6z3fb.jpg
 
Mi imamo još jedan problem pored ove suše. Komasacija u ataru nije još ni na pola, obeležavanje u toku i uvođenje u posed pa kako šta uvedu tako sejemo a prašinčina kao kod paorpaor, zlo i naopako.
A sve dodatno usporava par debila kojima se ne svidja komasacija i čupaju međe i oru i spremaju po starom tačno da čovek poludi
 
Mi imamo još jedan problem pored ove suše. Komasacija u ataru nije još ni na pola, obeležavanje u toku i uvođenje u posed pa kako šta uvedu tako sejemo a prašinčina kao kod paorpaor, zlo i naopako.
A sve dodatno usporava par debila kojima se ne svidja komasacija i čupaju međe i oru i spremaju po starom tačno da čovek poludi
Jel istina da ste imali haos sa komasacijom,mislim da sam nesto gledao kod Davidovica u emisiji,kao neke prevare u vezi klasa zemlje i da su mali dobijali najdalje njive u potesu?
 
Sasamatic koliko semena po ha ideš i koju količinu azota daješ ukupno? Kakva je prema bolestima?
 
Jel istina da ste imali haos sa komasacijom,mislim da sam nesto gledao kod Davidovica u emisiji,kao neke prevare u vezi klasa zemlje i da su mali dobijali najdalje njive u potesu?

Nije istina, par debila i neradnika se pobunilo i tu se nasla odma politika u prici. Svakako da ne mogu svi biti zadovoljni ali vecina je zadovoljna, a ti koji prave probleme ne rade ni to malo zemlje kako treba i ne valja ima ni kako oni hoce, al da ne idem u :off_topic:

Inace ja sam za vikend sahranio nesto anapurne i modern-a i povaljao pa sta mu bog da, a ostatak nadam se u naredne dve nedelje dok nas uvedu u posed.

Susa je katastrofalna, ja ne znam da je ikad ovako suvo u setvi psenice. Sejemo sa mislju isto mu je bio u dzaku ili u zemlji samo me malo strah od miseva jer ih ima more
 
Puko top...al sam se pretgao...jedva 10kj, al od mene dosta,nije ni toliko zaslužila,al prosto ne zna čovek šta da seje ..
 
Nastavio danas sa spremanjem u super zemlji dugme da bacis ima da nikne.Ali nema nista bez dva prohoda tanjiracom mozda bi i moglo ali necu za par litara nafte da reskiram na ovakvoj susi.Suvo katastrofa...Bilo i pucanja srafova Ruja u drugom prohodu kad naleti ispod na tvrdo samo skace kao jarac..Da sam bio blize da sam vam snimio kako komsa ganja 952 ne bi verovali...Dok cekao srafove hteo da pridjem da snimam al iz opravdanih razloga i da me ne pregazi u prasini odustao.Prasine ne vidimo se a 5h nas odvaja.Sutra nastavljam
4e42bb15fb03a508d88c0a9099bab0c1.jpg
07b049d380c08c57f1a3521adb3d2f5e.jpg
b910331a3ed78ab0ca800e352317856e.jpg
8b959c38a13878e9f73d66af4f5e5295.jpg
62109a184fb7f7ef7043ab7fe4009709.jpg


Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Pantelija 1@ Nastavio danas sa spremanjem u super zemlji dugme da bacis ima da nikne.

Код нас на лошијој земљи никне капут а на супер земљи никне цело одело,ако је кишна година добијеми приде ципеле и кошуљу!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh