Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ми смо и ове године имали 3,2 т/кј иако је прошле лепо никла и кренула....суша у мају јој је пресудила...што би мој отац рекао све преко 3т/кј за Чалму је успех....
 
pocela konacno setva i kod mene.
7f0f56056558d05c73d80904ed18cd52.jpg


Sent from my SM-J730F using Tapatalk
8b9664c0f90780404b13b04f4517189b.jpg
 
Ja posejao pre nedelju dana 2/3 od planiranog. Danas prodjem pored jedne njive vidim sve stoji kao kad je posejano. Raduje me sto nema miseva, a donekle i sto nema klijanja za sad jer me strah da se ne osusi s obzirom da nema kise ni u najavi za narednih 10 dana. Mada mi jedan stariji rodjak kaze sinko psenica je kao korov klijace i bez kise i nici ce odredjeni procenat i nece bas tako lako da se osusi. Imali smo slicne situacije u proslosti pa se prezivelo.
Kako stvari stoje vise necu sejati, mozda jos 2ha ako uspem da spremim sa jos 1-2 tanjiranja. Od ostalog odustajem ove godine pa cemo malo da promesamo sa jarim kulturama. Ako nas ne daj Boze na leto zadesi nesto slicno prosloj godini ugasili smo.
 
Bio danas na njivi i nisam puno razočaran.Na 2,2 ha nikla solidno,kako je loša jesen i nema kiše.Verovatno što je plitko posejana,bilo sojište i dva puta rađeno velikom tanjiračom, a onda Gaspardo sejalica.
Na 0,4 ha bilo dva oranja i otišla duboka,ta neće nići do Sv.Nikole,mada će možda na leto i pobediti ovu što je već nikla.Ko zna šta nas još čeka sa vremenskim prilikama i našom posejanom pšenicom.Od rekordnih prinosa do presejavanja sa nekom okopavinom na proleće.
 
Smeje mi se drugar, kaze on posejao jos pre 3 nedelje. Ja pre 10dana. Ni moja ni njegova nije nikla u suvoj zemlji, tako da smo na istom
 
Zaboravio reći da je u pitanju Solehio i da sam sejao 14.10.Nisam ga ranije sejao pa ne znam da li da spremim i regulator rasta ili ne treba?
 
Odustali od zalivanja vetar je neverovatan osusio bi sto zalijem za tili cas a i gubici ogroomni nosi vodu vetar od kisne rampe puno
 
Tako i kod nas. Sa 200kg npk i 200kg kana, kad dobacimo do 3.5t jutru to je uspeh.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
:off_topic:Isto je i kod nas, verujem da na dobrim parcelama redovno djubrenim i da pogodi godina moze da dobaci do 4 t jutru, mada uglavnom bude 3,5t jutro. Kako ste prosli ove godine Raso sa prinosom psenice i kukuruza?kod nas bio je prosek psenice oko 2.7t kj.

Kod mene je posejana 15 oktobra na nekim mestima je pocela da klija na nekim stoji uglavnom jos nigde nije razvila lisce, vetar duva vec danima i nocu duva kise nema sta li ce biti ostaje da se vidi.....
 
:off_topic:Isto je i kod nas, verujem da na dobrim parcelama redovno djubrenim i da pogodi godina moze da dobaci do 4 t jutru, mada uglavnom bude 3,5t jutro. Kako ste prosli ove godine Raso sa prinosom psenice i kukuruza?kod nas bio je prosek psenice oko 2.7t kj..

Ne znam tacno jer smo ostavili kuci, sacujem 3200-3300 kg. Znacu kad prodam.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Banatske psenice ce ovakve biti 15 marta kakva je sada prognoza za vetar i padavine..
 
Takodje i kod nas ocekujem ovakve psenice u martu s obzirom na razvoj situacije. Nego dobro rodice bar negde da pokrije potrebe drzave :osmeh:
Znaci i za psenicu ce biti kao i za jare kulture najvaznija agrotehnicka mera bunar i sistem za navodnjavanje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh