Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nema resenja. Iz basf-a preporucuju Oziris,ali moje misljenje je da oni gledaju kako da prodaju svoj proizvod,ne interesujemo ih mi. To sto bi mi samo dodatno povecali troskove,a nikakav efekat ne bi imali,to njih ne zanima.
Ostaje da cekamo zetvu i da molimo boga da bolest ne zahvati ceo klas
Mi smo upravo tako i uradili,poprskali i cekamo...ako ti nisi cucemo se nakon zetve da sumiramo sta je i kako bilo...
 
Mislim da mnogima ovde na forumu nije problem da urade zaštitu i sa tim Ozirisom. Ali da li ovi iz BASF-a mogu da garantuju da bolesti neće biti? Nešto nisam siguran. Meni je samo čudno da je zastavičar ostao zaštićen a na klasu ima po koje zrno da je promenilo boju. Ako kažu da je kiša sprala fungicid onda ga je sprala svuda.
 
Sad će ovi zaštitari da izmisle kako je to neka nova bolest i da nam sledeće godine ponude novi preparat za prskanje. Naravno koji je najbolji i resava sve naše probleme.
 
Sobred


da6272ebfb1d04190e00901bedc006cc.jpg
 
Kod nas najbolje izgleda kws foxyl. Maltene ga nije nista taklo.

A sofru, imamo i semenski i nasa dorada. Isti su, nema razlike sto se tice bolesti.
Takodje je bolest zahvatila i Viriato.

Nema razlike ni sa npr ono sto je prskano sa Duett Ultra ili sa Cellom.

A inace dogodine ukidaju Duett Ultra, taman da smisle neki nov preparat i potisnu Cello.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Da li ove temperature preko 30 C u ovih nekoliko dana će da ubrzaju sazrevanje pšenice. Msl ne bi mi se baš svidelo da sad naglo sazri. Ona sad baš ima dosta vlage i kad bi temperature bile do 30 pa da zrno duže naliva i polako sazri. Ali biće što mora biti.
 
I kod nas se vec vidi septorija klasa sa puta iz traktora, nema sta nije dobilo, rjedja zita manje bujna sa istom zastitom malo slabiji napad , izrazito bujna i jaka zita vrlo jak napad , a tek nezasticena , stocna hrana. Prije nekoliko dana mislim da sam vidio apac i nije bilo nista ali on je malo kasniji pa tek treba da pokaze.
 
Danas ipak uradjena i treca zastita sa duetom, protiv septorije i svega i svacega.
1620bb770d58ed821d987728cf8f526d.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mogu da napisem jedno moje zapazanje,zadnja tri dana sam bio u dve regije ali nisam video ni jedno zito zgazeno niti stalne tragove neznam dali uopste prskaju mozda dok je malo .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh