Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni to sto se desilo bilo je na suncokretu,a inace psenicu sejem samo posle suncokreta. Ovo kod Sava bate je isto kao sto je i kod mene bilo
 
Kod nas u kraju kod jednog coveka iz sela pored pojavila se, a najbolja psenica je bila jesenas u njegovom ataru predusev bila uljana repica.

Kod nas ima ljudi koji zastite sa mankogalom psenicu, i to u prikolicu izmesaju u jedan cosak i posle sipaju u sejalicu.

Ja vec 10godina selektiram sa selektorom i idemo i ineskticidom uvek malom jacom dozom.
 
Krenuli u zaštitu klasa. Problema od cikade ima na kukuruzištu, nije alarmantno ali ima. Na sojištu nema.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ns40s
b0864176a3071a20e26e4361dc08563b.jpg
af7d04f779556d09e77107ee064bacb0.jpg
402d472290db5b69017ce96221e67af4.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ima i kod mene patuljastih njiva, ovo je psenica na psenicu, dvoumio se da je istanjiram i nisam, izgleda mi jedno kajanje negone?


146918c0323aedb02edfbc05d697eb42.jpg
1c7bec5dbee5fab81b69bbec0696f2f6.jpg
c723f76e879dcbe4a5d37f53358137ba.jpg
15843058ab3f96759a0ae9c557c6551d.jpg
7fe266392de0a4f6634c9cc7443be25b.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

Na ovoj zadnjoj slici, jel ti pocetkom prolece bila sva u redu, jel su se videli redovi?
Jel ti ova nikla u jesen?

- - - - - - - - - -

Taj ministar laze zestoko.

Od Vs do Ns nisam video neku psenicu da kazem WOW extra je.Vidim i kod rumuna nude na zeleno 150e/t i oni se zale jer i kod njih je ista situacija sa njom. Cujem neke price na sajmu da na zeleno 16din ide kod nas nisam znao da`l da se smejem ili ne.:sta:
 
Рацо ово да покосиш и да даш неком да избалира продаш како већ,истањираш и посејеш соју ја би то урадио....Влаге као и ђубрива има тако да...
 
Nikla je tokom zime, nije na tom delu bilo psenice (zasusila klica).
Previse je ulozeno da bih je sad balirao, koliko bude bice, sta da se radi.
 
I ja imam te patuljasti na parceli gde je predusev kukuruz a čitam i da se sa njega prenosi bolest izmedju zetve i setve, još kukuruziste zaorano. Pored lose jeseni još i ovo sranje da nas snadje.
 
Manjeviću da nije ovo kod tebe sorta SOBRED ? Kod mene isto se nađe ponegde suvi kraj na listu i kao neke tačkice na listu, pogotovo zastavičaru ali samo na sorti SOBRED i to na svim njivama gde imam ovu sortu, mada nebrinem se mnogo Sobred mi uvek najlošie izgleda a skoro uvek da najbolji prinos. Ali ova godina bar u mom kraju je katastrofalno loša za pšenicu i nemožemo očekivati čak ni neki prosečan prinos, na ovoj parceli gde sam slikao imam pored Sobreda i Solechio i Sofru koje na oko izgledaju bolje. Posle dosta godina ove godine sam preskočio prvu zaštitu, u planu mi je u naredna dva dana zaštita klasa.

SOBRED


SOLECHIO

SOFRU
 
Poslednja izmena:
Juce u razgovoru sa jednim drugarom cujem da hoce ovih dana da prska psenicu sekatorom,iz opravdanih razloga nije to uradio kad je trebalo i hoce sad ,ja sam pokusao da ga odgovorim argumentom da to nigde ne pise da je preporucljivo ali dzabe, ono sto neznam je u kolikom procentu otprilike je moguce da ce napraviti stetu ?Ja sam siguran da ce to stetiti psenici ali nikad nisam ni radio ni video nekog da tako kasno prska od korova.Ako neko ima iskustva svoja ili tudja molim neka napise:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh