Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uradite svoj ogled,jedan deo njive ostavite netretiran da vidite razliku u biljkama do žetve.Ja sam to radio i sa Modusom i Cycocel-om i od tada ih vise ne koristim.
 
Kod mene jedan lik koristi te regulatore i usrao se od bruke kako ima lepo retke i nikakve psenice,a prinos je do mojega ali on ne odustaje kaze bar nema problem sa slamom secka mu lakse radi i manje se haba!
 
Kod mene jedan lik koristi te regulatore i usrao se od bruke kako ima lepo retke i nikakve psenice,a prinos je do mojega ali on ne odustaje kaze bar nema problem sa slamom secka mu lakse radi i manje se haba!

Meni to nije jasno,ja koristim poslednjih 5 godina regulatore i nikad nisam imao lose prinose,tj gde god sam radio bilo je bolje nego gde nisam. Tretirana psenica je vidno niza,deblja stabljika i veci klas. Mozda je ove godine pitanje da li raditi regulator ili ne,ali do sada samo pozitivna iskustva
 
Mi smo radili i sa Cycocel-om i Modusom, razlike u prinosi nije bilo, ista parcela, pola tretirano, pola ne. Dovoljno, niti verujem da moze biti razlike. Jedino je opravdano zbog pologa, za neke sorte.

Samo da dodam, uvek radimo oglede za sopstvene potrebe kad god nas ubeđuju neki promoteri/prodavci, dal to bila hemija, đubrivo, seme, "šećerne vodice" itd...
 
Poslednja izmena:
Ingenio slikan danas.

- - - - - - - - - -

r2q3qc.jpg
2ryskew.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh