Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni ostalo 22h,drugaru 35h,drugom drugaru 62h.Ja sam organizovao vozace za sutra pa,videcemo.Sa kojom najvecom vlagpm se moze skladistiti bez bojazni da ce se upaliti?
 
Sad sam se cuo sa drugarom,13.9 je vlaga.Krenuo je oko 14h da radi.Ja sam moje uradio,imam Jos 5-6 kj usluga I gotovo
 
sta mislite, da li se treba striktno pridrzavati sjetvene norme, ja sijao basmati po preporuci 220kg/ha, prisnos 6t, kolega 250kg sjemenam prinos 7,2 t, ista agrotehnika..
 
Krenuli smo danas oko 2 sata,jedna tura vlaga13,3 % ali kiša nas je prekinula.Nije palo mnogo kiše ali morali smo da prekinemo.
 
Mora da se sloze kockice za malu setvenu normu,dobro spremiti,kvalitetno seme i zastita,dobra sejalica,dovoljna kolicina osnovnog djubreta.
Ja licno sejem 240kg/h,strane sorte,domace i 300kg/h

Ovde jos ne moze,jbg....Sva sreca pa je zito povijeno na dole,drema,pa nece toliko sprati.

P.S Pazite sada na vrsidbu,posto je T niza,hoce kombajn malo da prospe.
 
Nema tu sta da se misli,kad je normalna godina,nicanje i bokorenje budu kako treba ne treba vise od 200 kg/ha semena.Ova godina nije bila dobra i ko je posejao gušće dobio je bolji sklop i time vise vlati i veći prinos.Po mojoj matematici ako se ide 650-700 zrna po m2 poskupljuje se proizvodnja za oko 7000 din/ha a kako sam racunao ovakvo nicanje i bokorenje bude na svakih 10-11 godina.Jedino se u takvoj godini pokaže razlika koja bude oko 1t/ha u korist guste setve,tj u ovoj godini bi bio u plusu oko 650 kg/ha a ostalih devet u minusu oko 3,5t ukupno zbog 10% povećanja uloga.Ukoliko loše godine budu na 3-4 godine bolje ne rizikovati i sejati gustu setvu...
 
Ja skidao danas razbacane njive,vlaga od 14-16%
Valjda ce sutra ranije moci da se krene,da se polako privodi kraju

- - - - - - - - - -

sta mislite, da li se treba striktno pridrzavati sjetvene norme, ja sijao basmati po preporuci 220kg/ha, prisnos 6t, kolega 250kg sjemenam prinos 7,2 t, ista agrotehnika..

Kod nas ove godine redje psenice bolje rodile,tj.manje je bolest zahvatila
 
Isto tako i mi radimo. Najavljuju za vikend kisu,koja ce jos dosta da skine hl,pa bolje da se izgubi 2% na vlagi,nego kad pocnu po tablici hl da obracunavaju,izadje skuplje nego susenje
 
Imam problem sa zmajem 142rm, kada udjem u psenicu kosa je ne odseca vec je samo gura pod heder i nakon nekog vremena iskrivi tu osovinu sto je pogoni, spadne kais koji pogoni heder, a ne pada mo na pamet sta bi moglo biti.. hod kose je dobar i na prazno radi odlicno, ali ga zagusi cim udjem u psenicu.
 
Prva slika ns40s a ostale ingenio. Šibali danas ceo dan skinuli 22 jutra a prinos domaćinski...
122585fd1a1ee1c8a407a1fdf9b40f56.jpg
b38e7aaded7f284e4a5e2d49e514f68c.jpg
2eea4872e0b3db78d46a8cba4595362d.jpg
de9ab017ff6927f7fab41ada2bff48f3.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh