Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
SEME SOFRU njihova reprodukcija kakav je kvalitet seme naspram ostale konkurencije?
 
Солехио и Модерн далеко уједначеније и крупније семе од Софруа. То су две сорте које сам набавио поред Софруа.

Еуклид са тавана далеко најбољи што се крупноће и квалитета тиче....
 
Ja znam prosle godine razliku izmedju solehia i sofru ko nebo i zemlja u korist solehia.Zato sam ove godine sve ostavio solehio moje seme uzeo i od njih isto solehia i farineli a sofru sam izbacio,razocarao me ove godine sa kvalitetom zrna i prinosu a na istoj parceli bi on i solehio.
 
Ми смо ове године сејали 30/30/30 у процентима ове три сорте, 10% еуклид...Софру је био добар код нас прошле године, није оболео касније и дао је ако ме сећање служи солдиних 3500кг/кј, што еј код нас било и превише јер кишу од жетве од средине априла нисмо били добили....

Дајемо му још једну шансу, а Солехио и Модерн проба по први пут...
 
Prinos mu je bio i kod nas sofrua oko 3000 ali hektolitar jakoo los 67hl.
 
Kakav je Farineli ?? Solehio nema, nisu istrebovali na vreme razgrabljen pa imam ponudu za njega uz Modern bar sto se tice KWSa.
 
Farineli moj favorit već godinam,nikad prvi ali nikad ne omane najstabilniji na svim parcelama od Alibunarskih peskovitih parcela do našeg najtežeg rita.
Opet ne mora da znači da će na vašem terenu biti dobar.
 
Sto se tice rwa kod nas se bolje pokazzao grendor od sofru, mislim kod komsija i drugara, pa bih i ja probao grendor... Kakvo je vase iskustvo?
 
Jos nekoliko slika iz setve psenice ,netarupano tulajiste :
setva-009.jpg
setva-006.jpg
setva-007.jpg
 
E moj iwanho,mi težimo što pre da uđemo u EU a tamo se i dalje seje pšenica ručno!Hvala lepo.:haha:


Malo je :off_topic: ali ispričat ću zgodu kolege iz posjete Austriji. Pokazali im austrijanci svoje poljoprivredno gospodarstvo. Na kraju su im ponosno prezentirali ekološki uzgoj. Istakli su kako su na tom dijelu prestali koristiti kemiju i uzgajaju biljke bez umjetnih gnojiva, bez herbicida, bez fungicida i bez insekticida. Kolega se tom prilikom samo smješkao pa su ga pitali zašto se smješka. Odgovor je bio: "Kod nas se niti nije prestalo tako proizvoditi"

Treba se voditi računa o zdravlju. Premalo gibanja je uz preobilnu prehranu najveći čovjekov neprijatelj. :svinja:
Sa svojih 12 ari, premalen sam ja za sijačicu. Možda mi nije ni mjesto diskutirati ovdje među kulacima. :sta:
 
Da,baš kulaci.... Ma to se čika Aca samo zafrkava! A taman i da je ozbiljan,zar bi odustali od foruma zbog pojedinca?
 
Imam jedno žito sejano 5.10. počinje da niče. Kako nemam pojma. Samo da padne sutra bar nešto kiše.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh